Категорія новин
• Для покращення інформування населення та популяризації загальнонаціональної вакцинальної кампанії в умовах воєнного часу в Тернополі та області сьогодні, 20 квітня, в Тернопільському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України відбувся прес-брифінг.
Брифінг присвячений Всесвітньому тижню імунізації, який триватиме з 24 по 28 квітня 2023 року. Цього року - гасло «Велике надолужування».
• Спікери заходу:
▪ Оксана Чайчук, генеральна директорка ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», головна державна санітарна лікарка Тернопільської області;
▪ Володимир Паничев, заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»;
▪ Марія Павельєва, завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»; координаторка вакцинальної кампанії.
Багато людей під час війни вимушено змінюють місце проживання та знаходяться в умовах, де ризик поширення інфекційних хвороб збільшується. Через це важливо знати симптоми цих захворювань та як захистити себе і своїх дітей.
Під час війни та переселення такі інфекційні захворювання як кір, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та COVID-19 є особливо небезпечними.
Вакцинація є надійним способом профілактики від цих захворювань.
Під час брифінгу спікери розповіли про епідемічну ситуацію в Тернопільській області, профілактичні рекомендації для населення під час воєнного часу, висвітлили питання імунопрофілактики.
• Генеральна директорка ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», головна державна санітарна лікарка Тернопільської області Оксана Чайчук наголосила щодо важливості проведення рутинних щеплень та вакцинації проти COVID-19 в умовах війни та розповіла про ситуацію із поширенням коронавірусної хвороби та вакцинації в області.
Також вона деталізувала інформацію про виїзди вакцинального автобусу у громади впродовж наступного тижня імунізації з метою промоції вакцинації проти COVID-19 та рутинної імунізації.
- Вакцинація, як один з найефективніших методів профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб, входить до переліку гарантованих державою послуг.
Наше завдання - допомогти зміцнити масштабну вакцинацію на Тернопільщині під час війни – продовжила Оксана Тимофіївна, - а також наблизити медичну послугу вакцинації до людей, особливо вразливих груп населення, людей похилого віку, внутрішньо переміщених осіб, людей з хронічними захворюваннями, а також тим, хто проживає у віддалених і важкодоступних районах.
Завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», координаторка вакцинальної кампанії Марія Павельєва акцентувала увагу на важливості вчасної вакцинації дітей та дорослих від інфекційних хвороб згідно з календарем профілактичних щеплень.
Існує перелік профілактичних щеплень, які є обов’язковими і включені до календаря щеплень: туберкульозу; поліомієліту; дифтерії; кашлюку; правця; кору.
Вона зазначила, що «рівень вакцинації від хвороб, які зазначені в Національному календарі щеплень за 2022 рік в області - від 51,8 до 82,4%, а рівень вакцинації від COVID-19 охоплено двома дозами 38% всього населення області, першими дозами 9%».
Впродовж брифінгу спікери розповіли про наявність вакцин для дітей та дорослих в області та наголосили, що «імунізація не може ослабити імунну систему».
Про те, що вакцинація важлива не лише під час Всесвітнього тижня імунізації, розповів заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Володимир Паничев.
- Війна супроводжується великими скупченнями людей у сховищах, тимчасових прихистках, відсутністю доступу до чистої води, обмеженим доступом до базової гігієни та медичної допомоги. В таких умовах інфекційні захворювання поширюються швидше, тому як ніколи важливо захистити себе та дітей і вакцинуватись.
Усім дорослим варто отримати захист від COVID-19. Вакцинація надзвичайно важлива під час війни - додав він.
• Попри те, що Тернопільська область забезпечена необхідною кількістю вакцин, темпи щеплення повільні.
Воєнний час та пандемія негативно позначаються на темпах рутинної вакцинації, і така ситуація склалася не лише в нас.
Відтак, тиждень імунізації покликаний донести до населення, що імунізація має величезне значення для профілактики захворювань і захисту життя, підвищити рівень охоплення вакцинації через досягнення більш глибокого розуміння того, що кожна людина має право та потребує захисту від хвороб.
Хворобу легше попередити, ніж потім її лікувати.
Вакцинація є унікальним, перевіреним роками засобом попередження інфекційних хвороб. Завдяки проведенню профілактичних щеплень щорічно рятується життя біля 4 млн дітей.
• Кожне щеплення важливе. Вакцинуйтесь вчасно!
фото
Додаткові картинки новин
фото1
фото2
фото3