Категорія новин
Погода змінюється, коли великі повітряні маси починають рухатися під впливом різних фізіологічних сил. Лінію зіткнення двох різних повітряних мас називають атмосферним фронтом. З переміщенням атмосферного фронту досить різко змінюється температура, тиск, вологість повітря. На наше самопочуття особливо сильно впливають зміни атмосферного тиску.
Раніше вважалося, що метеозалежність пов'язана з глобальним потеплінням, але зараз вчені все більше схиляються до думки, що її причиною є "видрів" людини від природи.
Звісно, дехто веде малорухливий спосіб життя, ховається від спеки в кондиціонованих приміщеннях, рятується від холоду за допомогою централізованого опалення і обігрівачів. І внаслідок цього виникає все менше необхідності використовувати адаптаційні можливості організму. Зрештою, адаптаційні механізми просто "вимикаються", і на будь-яку зміну погоди організм реагує нездужанням. До метеозалежності більше схильні міські мешканці, особливо офісні працівники, більше жінки, ніж чоловіки.
Найсильніше погодні зміни діють на людей з хронічними захворюваннями: хворобами серця, бронхіальною астмою, артритами, а також на тих, хто переніс черепно-мозкову травму, страждає порушеннями вегетативної нервової системи.
Метеозалежність - не хвороба, а симптом, який повинен змусити людину зайнятися своїм здоров'ям: обстежитися, виявити причину поганого самопочуття і правильно лікуватися.
Погане самопочуття при змінах погоди найчастіше проявляється головними болями, коливаннями артеріального тиску, болями в суглобах, спині, загальною слабкістю, запамороченнями. Знижується апетит, погіршується настрій.
Метеозалежність виникає:
у разі дефіцитних станів (нестача заліза, магнію, йоду, вітамінів групи В, D)
при синдромі хронічної втоми
при наявності хронічних захворювань серцево-судинної, ендокринної, нервової та ін. систем організму
якщо ви ведете малорухливий спосіб життя
при інтенсивних фізичних навантаженнях.
Симптоми метеозалежності:
головний біль, запаморочення, шум у вухах
біль у ділянці серця, задишка, тахікардія
підвищення або зниження артеріального тиску
ломота та біль у м'язах і суглобах
дратівливість, безсоння
загальна слабкість, апатія, сонливість.
Позбавлення від метеозалежності перш за все потребує зміни способу життя.
Для того, щоб в несприятливі дні не почувати себе погано, не пропускайте прийом тих ліків, які ви приймаєте регулярно. Виключіть великі фізичні навантаження. Менше нервуйте. Не зловживайте кавою і міцним чаєм, більше перебувайте на свіжому повітрі.
Попередити появу головного болю допоможе дієта з обмеженням гострих, солодких і смажених страв. Іжте продукти з високим вмістом калію: абрикоси, банани, родзинки, курагу. Добре знімає головний біль масаж коміркової зони і волосистої частини голови, його можна робити самостійно густою щіткою для волосся.
Пацієнтам зі зніженим артеріальним тиском показані регулярні помірні фізичні навантаження (плавання, ігрові види спорту, біг), а також тривалий (2-3 місяці) регулярний прийом адаптогенів (настоянки лимонника, елеутерококу). Тим, хто багато хвилюється, корисні заспокійливі чаї з валеріаною, мелісою, глодом.
Якщо зміна способу життя, корекція дієти, трав'яні препарати не усувають симптоми метеозалежності, зверніться до лікаря.
Метеозалежність не варто плутати з метеоневрозом, коли новина про майбутню зміну погоди викликає просто "жахливе" самопочуття пацієнта. Таким пацієнтам лікар зазвичай призначає протитривожні препарати або антидепресанти.
Не забувайте про прості правила профілактики, і нехай Ваше життя буде без головного болю!