Категорія новин
Стартував ІІ рік реалізації проєкту USAID Розбудова стійкої системи громадського здоров’я в напрямку імунопрофілактики, він виявляється ключовим для покращення здоров'я громад та збільшення рівня імунізації. Важливо, що обрано вісім фокусних областей та взято до уваги по чотири територіальні громади в кожній з них. Всім їм проєкт протягом року надаватиме інформаційну та технічну підтримку вакцинальних кампаній.
З першої ознайомчої зустрічі, яка відбулася сьогодні, 17 листопада, у Великогаївській об'єднаній територіальній громаді Тернопільської області видно, що ініціатива зустріла позитивний відгук з боку громади та місцевих лідерів. Голова громади Олег Кохман висловив підтримку і підкреслив важливість питань здоров'я для населення. Тож допомога медикам та просвітницька робота своєчасна та дуже потрібна у теперішні, нелегкі часи для нашої держави.
Участь у робочій зустрічі прийняли:
Чайчук Оксана – генеральна директорка ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» – головна державна санітарна лікарка Тернопільської області;
Павельєва Марія – завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ»;
Харченко Наталія – завідувачка відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ», координаторка з психічного здоров’я у Тернопільські області проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»;
Луцька Оксана – регіональна координаторка у Тернопільські області проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»;
Шубала Надія – координаторка з імунопрофілактики проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».
З вітальним словом виступила Чайчук Оксана – генеральна директорка ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» – головна державна санітарна лікарка Тернопільської області, вона зазначила, що під час сьогоднішньої зустрічі ми будемо говорити не лише про щеплення від COVID-19, а й про рутинну імунізацію, оскільки даний проєкт базується на підсилені інформованості населення про вакцинацію.
Павельєва Марія – завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» розповіла про наявність та доступність вакцин у області.
Харченко Наталія – завідувачка відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ», координаторка з психічного здоров’я у Тернопільські області проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», розповіла, що у межах проєкту відбувається навчання медичних працівників за програмою mhGAP, – «це велике досягнення, що у кожному медичному закладі лікар первинки і медсестра можуть надати первинну психологічну допомогу пацієнту, який до них звертається. Це дає можливість спрямувати людину до потрібного фахівця».
Від імені медиків з доповідями про стан вакцинації у громаді виступили Муха Ірина – директорка КНП «Великогаївська АЗПСМ» та Дударенко Віталій – директор КНП «Баворівська АЗПСМ».
Ця зустріч свідчить про серйозний підхід до реалізації проєкту. Важливо, що кожен з представників розповів про основні завдання та шляхи реалізації проєкту в громаді, що допомогло створити чітке розуміння дій для місцевих учасників.
Далі, спільна робота команди проєкту та представників громади, яка включатиме в себе зустрічі, технічні інтервенції, розповсюдження інформаційних матеріалів та комунікаційні заходи, обіцяє бути продуктивною. Зусилля, спрямовані на збільшення обізнаності населення про переваги вакцинації та покращення доступу до щеплень, є кроком вперед у напрямку стійкої системи громадського здоров’я.
Розбудова стійкої системи громадського здоров’я в напрямку імунопрофілактики означає створення ефективної системи заходів і програм, спрямованих на підтримку імунітету населення з метою попередження захворювання та забезпечення загального добробуту.
Проєкт Розбудова стійкої системи громадського здоров’я фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна) і виконується організацією Пакт Pact Ukraine: building the world of equal opportunities у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейський інститут політики громадського здоров’я - ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл Temple University, Університету Дрексель Drexel University SGO Dornsife School of Public Health та Федерації охорони здоров’я Філадельфії The Health Federation of Philadelphia (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки Коаліція за Вакцинацію на підтримку Міністерство охорони здоров'я України та Центр громадського здоров’я України.
Додаткові картинки новин