Категорія новин
🤔Що таке педикульоз❓️
💁‍♂️Педикульоз (від лат. pediculus "воша"), або вошивість - паразитарне захворювання шкіри та волоссся. На тілі людини може паразитувати головна воша, платяна воша та лобкова воша. Справжню епідемію на сьогодення викликає педикульоз, що спричинений вошами, які паразитують на волосистій частині голови. Щороку в Україні реєструється понад 100тисяч випадків вшивості. Хворіють педикульозом всі прошарки населення та вікові групи.
🤔Звідки беруться воші ❓️
🧑‍⚕️Основні джерела вошивості – це "стійкі вогнища педикульозу": неблагополучні сім’ї, безхатченки, люди , що ведуть асоціальний спосіб життя. Поширюється педикульоз зазвичай в організованих колективах. Заразитися можна в школі, дитячому садку, таборі, у сім’ї , в перукарні, лазні, басейні, поїзді і в тих місцях, де велике скупчення людей. Головними вошами можна заразитися через головний убір, гребінець, постільну чи натільну білизну. ☝🏻Найчастіша локалізація - скроні, потилична та інші ділянки голови. Волосся може злипатися, утворюється неприємний запах. Виникає сверблячка, розчухи, вторинна інфекція.
👔Одежна вошивість спричиняється платяними вошами. Вони знаходяться в складках і швах одягу й тому перебираються на тіло частіше на плечах, верхній частині спини, пахвинних ямках, пахових складках. 👉🏻На тілі проявляється сверблячою висипкою, вторинною піодермією, лущенням. В місцях ураження тривалий час залишаються гіперпігментовані плями. 💁🏼‍♀️Цей вид педикульозу зустрічається під час масових міграцій населення та воєнних дій.
💁🏻‍♀️Лобкова вошивість належить до інфекцій, що передаються статевим шляхом. Сексуальна активність досить висока у молоді. Тому цією формою педикульозу найчастіше хворіє саме вона. 👉🏻Воші паразитують на волоссі лобкової ділянки, нижньої частини живота, стегон, під пахвами, на грудях і навіть бороді. У дітей вони можуть знаходитись у бровах, на потилиці. На місці укусів з’являються сірі або голубі плями діаметром до 1 см. Сверблячка помірна.
🤔Як розпізнати захворювання❓️
🧑🏻‍⚕️Розпізнати педикульоз можна за скаргами: сильний свербіж шкіри та виявлення гнид – яєць вошей. Гниди мають вигляд сіруватих крапельок, що міцно прикріплені до коренів волосся. Жива воша дуже рухлива, розміром до 2 мм. 👉🏻Нескінченний свербіж - це реакція шкіри на укуси вошей. Свербіння буває легке або нестерпне, особливо в нічний час від платяних вошей.
💁‍♂️Висип на шкірі від укусів вошей виникає через деякий час. Спочатку з'являється "сверблячий гострий дерматит", маленькі яскраво-червоні папули, везикули. Далі цей процес переходить у хронічний дерматит, відбувається нагноєння папул. З плином часу виникає вторинна інфекція, яка супроводжується анемією. При лобковому і платяному педикульозі на шкірі з'являються специфічні плями.
Картинка