Категорія новин
В рамках заходів щодо реагування на спалахи поліомієліту, який спричинений циркулюючим дериватом поліовірусу другого типу, 10 квітня, відбувся робочий візит фахівців Центру громадського здоров’я МОЗ України та представників ВООЗ в ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
В першу чергу гостей цікавило, як в Тернопільській області відбувається підтвердження ГВП і подальше епідрозслідування для виявлення контактних осіб, а також імунопрофілактики дітей від цієї недуги.
«Ми завжди ініціюємо моніторингові візити у заклади охорони здоров’я де ми проводимо ретроспективний аналіз історії хвороб і активне виявлення гострих в’ялих паралічів, що є індикаторним показником для виявлення поліомієліту.» - наголосила генеральна директорка ДУ «Тернопільський обласний центр та контролю профілактики хвороб МОЗ України», головна санітарна лікарка області Оксана Чайчук – «На території нашої області працює 47 епідеміологів та 46 помічників епідеміологів, які забезпечують максимально ефективну і якісну роботу щодо виявлення та подальшого епідрозслідування ГВП».
Фахівці ЦГЗ та ВООЗ відвідали відділення інфекційного контролю та антибіотикорезистентності відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб і також відділ імунопрофілактики ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ», у яких вони ознайомилися з розміщенням точок по відбору води на ентеровіруси, імунізацію дітей і ВПО від поліомієліту в нашій області, а ще оглянули холодильне обладнання.
ДОВІДКОВО:
Представники Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я:
Реймонд Данколі – керівник програми боротьби із спалахом поліомієліту в Україні;
ФайзлЛодхи – експерт Бюро ВООЗ із надзвичайних ситуацій;
Арчил Навдарашвили – експерт Бюро ВООЗ із аналітики даних.
Експерти Центру громадського здоров'я МОЗ України:
Оксана Кошалко – завідувачка відділу організації епіднагляду ЦГЗ
Андрій Пашинний – завідувач відділу імунізації ЦГЗ.
Сьогодні фахівці ЦГЗ та ВООЗ ще завітали у департамент охорони здоров’я Тернопільської ОВА де поспілкувалися з його керівництвом. Реймонд Данколі, керівник програми боротьби із спалахом поліомієліту в Україні, відмітив якісну та ефективну співпрацю між двома організаціями.
Додаткові картинки новин