Категорія новин
👩‍⚕️ Дієтологи попереджують про можливі ризики, які можуть виникнути під час святкування Великодня – різка зміна раціону спричинить сильний стрес для організму.
Він просто не справиться із засиллям їжі тваринного походження та надмірною кількістю алкоголю, які є обов’язковими атрибутами кожного святкового столу. Тому варто звернути увагу на рекомендації під час виходу з Великого посту, аби не спровокувати розлади у функціональному стані організму.
❗️☝️❗️ Головне правило – поступове та обдумане розширення продуктів та їх кількості після закінчення посту.
💁‍♀️ П’ять правил, дотримання яких допоможе полегшити наслідки виходу з посту.
📌 Правило №1: Зведіть вживання м’яса та м‘ясних продуктів до мінімуму.
☝️ Оскільки передвеликодній піст є найбільш тривалим та строгим, то організм людини швидко відвикає від тваринних білків і призупиняє вироблення відповідних ферментів. Відповідно перенавантаження цим продуктом за одиницю часу викликає збій у роботі залоз, що несе за собою важкість, біль, закрепи. Найкращим виходом буде вживання невеликої кількості курячого м’яса з великою кількістю клітковини (свіжі овочі, зелень).
📌 Правило №2: Навіть у день свят вживайте переважно пісні продукти, поступово додаючи до раціону м’ясо, яйця, молочні продукти.
🤔 Гадаю, що ця фраза у більшості викличе як не гнів, то спантеличення. А що ж тоді робити з повним холодильником м’яса, тортиків та інших продуктів, адже всі так важко стримували себе під час посту?!
Повторюю: старайтеся правильно поєднувати продукти, щоб не спричинити розлади шлунково-кишкового тракту, у цьому випадку ви насправді нічого не втратите.
📌 Правило №3: Зверніть увагу на спосіб приготування продуктів.
☝️ Найбільше зло, яке можна побачити на святковому столі – це копчені, смажені та жирні страви. По можливості шукайте інші альтернативи: більше свіжих необроблених продуктів (фрукти, овочі, салати зі свіжих овочів, а в якості заправки – рослинна нерафінована олійка, а не майонез), варених та запечених страв.
📌 Правило №4: Мінімум алкоголю
Також великою проблемою застілля є надмірне та неправильне вживання алкоголю. Якщо вже кортить прийняти кілька грам, то дотримуйтесь таких правил:
🔹 не вживайте алкоголь, будучи голодним;
🔹 не змішуйте різні види алкоголю;
🔹 не вживайте коктейлі та газовані види спиртного;
🔹 не додавайте до алкоголю сиропи та інші додатки;
🔹 мінімізуйте дозу алкоголю за один прийом і за весь період застілля;
🔹 вживайте продукти, що містять вітамін С
🔹 перед застіллям з’їжте невелику скибку хліба з товстим шаром вершкового масла.
І наголошую: якщо під час святкування ви приймаєте будь-які лікарські препарати, то в жодному разі не змішуйте їх з алкоголем.
Для розумників, які люблять переривати курс лікування, щоб побалувати себе на застіллі, хочу сказати – алкоголь не вартий того. Ви наражаєте себе на ризик ускладнень відповідного захворювання , а у випадку антибіотикотерапії – відсутності ефекту подальшого лікування і резистентності збудника до антибіотика.
📌 Правило№5: Сформуйте питний режим
Старайтеся починати день не з кави, а зі склянки простої води кімнатної температури. Також приймайте одну-дві склянки води за півгодини до прийому їжі. Дана звичка несе позитивний вплив на роботу травних органів.
І в загальному, не варто зациклюватися на їжі, адже нас оточує багато чудових речей, незалежно від посту.
💁‍♀️ Доброго здоров’я вам та вашим рідним!
Картинка