Категорія новин
💁‍♀️Від зміни погоди страждають не тільки літні і люди з хронічними хворобами, а й діти. Метеочутливість у дітей: у чому причина цього явища?
☝🏻Умови навколишнього середовища постійно змінюються. Температура повітря, показники атмосферного тиску і напрям вітру можуть істотно відрізнятися протягом дня, сонячна погода нерідко змінюється похмурою з опадами. Все це впливає на рівень кисню в крові, тонус судин і баланс нейромедіаторів в головному мозку. І якщо здорові люди майже не реагують на зміни погоди, то люди з ослабленими захисними і компенсаторними можливостями організму сприйнятливі до них.
👨🏼‍⚕️Організм дитини ще тільки звикає до навколишнього середовища і формує імунну систему. Терморегуляція ще недосконала. Тому метеочутливість у дітей – не рідкість. Одні стають млявими і примхливими, інші – неспокійними і агресивними. У деяких загострюються хронічні захворювання.
💁🏼‍♂️Причини дитячої метеочутливості
❓️🤔Але чому одні діти майже не реагують на зміну погоди, а інші демонструють яскраві симптоми метеозалежності❓️
☝🏻Існує кілька факторів підвищеної чутливості до метеоумов у дитини:
📌 Хронічні захворювання або вади розвитку. Часто до розвитку метеочутливості у дітей призводять захворювання центральної нервової системи (вегето-судинна дистонія, неврастенія, наслідки черепно-мозкових травм, ДЦП тощо). Цьому можуть сприяти гострі та хронічні інфекції, глисти, захворювання, що призводять до загального виснаження організму.
Восени і навесні загострюються хронічні хвороби органів травлення (гастрит, панкреатит, дискінезія жовчовивідних шляхів). Перепади атмосферного тиску, температури повітря і вітряна погода можуть спровокувати загострення захворювань серцево-судинної та вегетосудинної системи. Діти зі слабкою дихальною системою можуть реагувати на перепади тиску млявістю, блідістю, свистячим диханням, задишкою.
📌 Психологічні чинники. Появі підвищеної чутливості до змін погоди сприяють стреси. Стресом може стати початок відвідування дитячого садка, зміна школи, переїзд, іспити, проблеми з батьками або однолітками і т.п.
📌 Індивідуальна особливість організму. Метеочутливість може бути спадковим явищем. Крім того, дитина може таким чином реагувати на підвищену увагу батьків до зміни погоди.
☝🏻Перераховані фактори часто впливають комплексно. Темперамент, конституція тіла також можуть впливати на прояви метеозалежності. Наприклад, худенькі або маючі зайву вагу діти, холерики і меланхоліки чутливі до перепадів тиску. Втім, як і «кесарята» і недоношені діти.
Як допомогти метеочутливих дитині
💁‍♀️Чутливість до зміни погоди у дітей може проявлятися млявістю, сонливістю, або навпаки – примхливістю і дратівливістю. ☝🏻❗️Якщо ви помітили зв’язок між зміною погоди за вікном і зміною в самопочутті або поведінці дитини, слід показати її лікарю. Це необхідно для встановлення факторів, які заважають нормальній адаптації організму до метеоумов.
☝🏻👶Незалежно від першопричини метеочутливості, дитині потрібно дотримуватися режиму дня. 💁‍♀️Це допоможе підвищити опірність організму. У дні зміни погоди бажано оберігати дитину від стресових ситуацій. Намагайтеся в цей період захистити її від комп’ютера і телевізора, уникайте занадто гучних заходів. Корисно гуляти на свіжому повітрі, в помірному режимі займатися спортом (зарядка, басейн, рухливі ігри). Слідкуйте, щоб у харчуванні малюка було достатньо вітамінів. Проконсультуйтеся з лікарем: можливо, він призначить дитині курс масажу, прийом вітамінних комплексів.
💁🏻‍♂️Якщо метеочутливість супроводжується безсонням, організуйте дитині правильні умови для сну. Температура повітря в її кімнаті повинна бути не вище 18-20 ° С, а вологість – 50-60%. Піжама і ковдра не повинні перегрівати малюка. Годуйте дитину легкою вечерею не пізніше, ніж за 2 години до сну. Чай, какао і шоколад залиште на сніданок: вони збуджують психіку. А ось тепле молоко перед сном заспокоїть дитину. Перед сном почитайте її казку, обійміть і побажайте хороших снів.
👨🏻‍⚕️За спостереженнями педіатрів, малюки, з якими батьки займаються гімнастикою, багато бувають на вулиці, зазвичай безболісно реагують на зміну погоди. Розпитайте свого лікаря про правила загартовування організму. Загартовані діти менш болючі і більше психологічно стійкі.
👶Метеочутливість у дітей: у чому причина❓️