Категорія новин
Синдром хронічної втоми (СХВ) найчастіше проявляється у вираженій слабкості – людині важко рухатись або робити щось звичне, що раніше не викликало труднощів. Постійна втома може тривати місяць, два, три та не зникає, навіть якщо людина добре відпочиває. 📊За різними даними відомо, що на цей синдром страждає одна людина зі ста.
☝🏻Кожен день ми відчуваємо велику кількість емоцій, в тому числі і негативних, нервове напруження, емоційне перевантаження, безсоння. Наша нервова система просто не встигає відновитися.
❗️👉🏻Неблагополучна санітарно-екологічна обстановка, хронічні захворювання і деякі вірусні інфекції підвищують шанси отримати синдром хронічної втоми навіть у молодому віці. Також захворювання провокує незбалансоване емоційно-інтелектуальне навантаження.
👨🏻‍⚕️Такий стан є плацдармом для розвитку синдрому хронічної втоми. Його суть полягає в тому, що наша психіка практично не відпочиває, і навіть при відсутності стресових ситуацій продовжує залишатися в пригніченому стані.
☝🏻❗️☝🏻Один з симптомів – біль. Це може бути головний біль, болі у суглобах чи м’язах. Трапляються ознаки, схожі на застуду – біль у горлі чи збільшення лімфовузлів. У важких випадках виникає мігрень.
💁‍♀️Також хвора людина може відчувати безсилля – важко справлятися з щоденними завданнями по дому і на роботі. З’являються психологічні проблеми. Коли фізично неможливо кудись піти і зустрітися з друзями – коло спілкування звужується. Все це разом з постійним поганим самопочуттям і відсутністю реалізації, наприклад, в роботі, підвищує ризик депресії та суїцидальних думок.
👩🏼‍⚕️Перший крок в лікуванні синдрому хронічної втоми – це зменшення психічного навантаження. ☝🏻Слід зменшити кількість щоденних справ не менше, ніж на 20%. Краще позбутися тих обов’язків, які вимагають найбільшої психічної напруги.
🤷🏼‍♀️Синдром хронічної втоми – не смертельний. Але він істотно знижує якість життя і може привести до серйозних порушень імунної системи. У деяких людей відновлення відбувається спонтанно, але, один раз виникнувши, цей стан може повторитися в будь-який час, зазвичай після перенесених інших захворювань або в період стресу.
👉🏻Іноді постійна втома виникає у так званий реабілітаційний період після перенесеного серйозного захворювання. 💁‍♂️Сюди відносять постінфекційний і посттравматичний синдроми.
Найбільш дієвим способом швидко і якісно побороти стрес є медикаментозна терапія. Деякі зміни способу життя можуть полегшити і навіть перемогти хворобу. У їх числі – хороший нічний сон, приємний відпочинок, правильне харчування.
☝🏻👨🏻‍⚕️☝🏻Лікування захворювання має бути комплексним та індивідуальним. Потрібно вчасно визначити проблему і, не відкладаючи, звернутися за допомогою до лікаря. Будьте здорові❗️
Картинка