Категорія новин
▪ Ми звикли змінювати своє харчування, найчастіше, під час боротьби із зайвою вагою, або при захворюваннях травної системи. Але мало хто знає, що при лікуванні остеохондрозу теж потрібна дієта. Дієта при остеохондрозі призначається, в першу чергу, для того, щоб не погіршити перебіг захворювання.
✅ Чи потрібна дієта при остеохондрозі? Харчова корекція необхідна поліпшення обмінних процесів, схуднення, регенерації тканин хребта. Необхідно вживати продукти з високим вмістом натуральних хондропротекторів.
✅ Обов’язковою умовою харчування при остеохондрозі є прийом чистої води обсягом 1,5-2 літра. Рідина необхідна для запобігання усиханню міжхребцевих дисків.
✅ Вітаміни при остеохондрозі (А, D, В, С, РР) підвищують провідність нервових імпульсів та зміцнюють імунну систему. Правильне харчування має містити кальцій, калій, марганець та фтор, які необхідні для зміцнення та відновлення кісткової та хрящової тканин. Для цього до щоденного раціону необхідно включати молочні продукти, сири, бобові культури. Хорошому засвоєнню кальцію сприяє вітамін D, який міститься в яєчних жовтках, морепродуктах та вершковому маслі. Яке харчування потрібне при остеохондрозі? Лікування захворювання проводиться хондропротекторами, що стимулюють синтез хрящової тканини. У домашніх умовах замінити пігулки можна продуктами харчування. Хондроїтин міститься в червоній рибі, сухожиллях та хрящах тварин, курячому м’ясі.
Корисні продукти ☑
Грамотне харчування допоможе покращити процес травлення, наситити та збагатити організм необхідними мікроелементами та мінералами. Корисні продукти при остеохондрозі повинні містити:
- кальцій- молоко, сир, яйця, кунжут, буряк, чорний хліб;
- магній – горіхи, банани, авокадо, огірки, курага, бобові, каші;
- фосфор – у великій кількості міститься в капусті, твердих сортах сиру, морепродуктах, селері, інжирі;
- ретинол – апельсини, морква, помідори, зелений горошок;
група вітамінів знаходиться в морепродуктах, телятині, броколі, молоці;
вітамін С знаходиться в цитрусових, шипшині, чорній смородині, солодкому перці, петрушці;
- вітамін D - квасоля, печінка, риба, сири, молоко.
Заборонені продукти ☑
Перешкодою для одужання є надмірна маса тіла. Дієта при остеохондрозі повинна бути спрямована на зниження зайвої ваги, яка надає додаткове навантаження на хребет. Які продукти не можна їсти при остеохондрозі:
- фаст-фуди;
- магазинні напівфабрикати;
- здобну випічку;
- копчене м’ясо;
- ковбасні вироби;
- концентровані м’ясні бульйони;
- сало (яловиче, свиняче);
- маргарин;
- солодкі газовані напої.
Необхідно обмежити вживання міцного чорного чаю та кави. Кофеїн не дає засвоюватися необхідним речовинам. Алкоголь при остеохондрозі руйнує вітаміни та накопичує в тканинах рідину, погіршуючи стан хворого. Небажано їсти редьку, ріпу, редис, селера та пряну зелень. Намагайтеся виключити з раціону маринади та соління, а також обмежити споживання натрію хлориду (кухонна сіль) у щоденному меню. При остеохондрозі потрібно їсти заливні страви, холодець на основі желатину, фруктові та злакові киселі. У харчуванні повинні бути присутні овочі та фрукти, кисломолочні напої, крупи та м’ясо пісних сортів.
✅ Принципи дієти та тижневе меню
▪ Правильне харчування - це вживання низькокалорійних продуктів та приготування страв, які містять максимальну кількість вітамінів. Основні принципи дієти при остеохондрозі:
- різноманітний раціон;
- контроль розміру порцій;
- споживання великої кількості чистої води;
- приготування їжі на пару;
- часте харчування до 6 разів на добу;
- останній прийом їжі має бути за 3 години до сну.
 
Дієта – частина комплексної терапії, без якої неможливо досягти одужання.
Які ж наслідки чекають на кожного, якщо вчасно не вжити заходів і не зайнятися своїм здоров'ям? Можливі ускладнення, такі як: протрузії, грижі, остеофіти міжхребцевих дисків та серйозніші захворювання.
♥ Ми бажаємо Вам та Вашим дітям здоров’я!
🟦 Правила харчування при остеохондрозі