Категорія новин
Сьогодні, 22 травня, в рамках візиту на Тернопільщину, відбулась робоча зустріч керівництва ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» з командою Центру психосоматичної медицини The Center for Mind-Body Medicine (США) на чолі з керівником та засновником Центру зцілення душі та тіла – професором Медичної школи Джорджтаунського університету, психіатром Джеймсом Гордоном.
У команді CMBM (США) окрім Джеймса Гордона, автора програми «Зцілення душі й тіла», також є: Ендрю Леоне, ст. менеджер міжнародних програм Центру зцілення душі й тіла; Мінді Мілам, ліцензований психотерапевт Центру; Джон Фанеф, відеооператор Центру та перекладачі, а також Тетяна Кірьязова, старший науковий співробітник Європейського інституту політики громадського здоров’я,
Сам Джеймс Гордон - автор програми для підтримки населення, травмованого війною, тероризмом і стихійними лихами «Зцілення душі й тіла» (СМВМ). Його команда працюватиме на Тернопільщині з метою надання психологічної взаємодопомоги в громадах, самодопомоги та реалізації завдань Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» (який реалізовується в рамках ініціативи Першої леді Олени Зеленської із побудови Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні).
- Ми раді вітати на Тернопільщині, а також у нашій Державній установі «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» професора, засновника Центру зцілення душі та тіла, психіатра - Джеймса Гордона, який прибув до нас разом з командою Центру психосоматичної медицини The Center for Mind-Body Medicine – зазначила у вітальному слові Оксана Чайчук. - Наше з Вами завдання - реалізація завдання Проєкту з розширення доступу до послуг психічного здоров’я, зокрема на рівні громад нашої області.
Ваша програма для підтримки населення, травмованого війною, тероризмом і стихійними лихами «Зцілення душі й тіла» (СМВМ) є важливою для зміцнення та розвитку системи психосоціальної підтримки населення України.
Адже війна, в стані якої наша країна живе уже дев’ятий рік та понад рік - з початку повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну - забирає в людей життя і здоров’я, розлучає їх, змушує полишати домівки і робочі місця, повністю змінювати звичну щоденну рутину. Через війну люди мають досвід невідворотних втрат, життя під окупацією, перебування в полоні, зазнають насильства. Усе це впливає на психічний стан як дітей, так і дорослих.
…перший і основний рубіж нашої особистої оборони під час війни - це психічне здоров’я. Про загрози для психічного здоров’я, які несе війна – ми з вами знаємо. Як від них вберегтись – будемо вивчати, запозичувати Ваш досвід та навчати своїх фахівців. Для спільної мети - надавати підтримку, формувати позитивне ставлення та відстоювати права людей з психічними розладами. І не лише. Ми повинні допомогти українцям долати стрес і тривожність, пов’язані з війною, пережити наслідки травматичних подій та почати знову відчувати радість, оптимізм та прагнення втілювати мрії та потенціал, без страху чи провини. Під Переможним українським небом!
Поспілкувавшись щодо подальших напрямків роботи, генеральна директорка висловила вдячність Джеймсу Гордону та його команді СМВМ, за те, що вони докладають зусилля для покращення послуг у сфері психічного здоров’я області та побажала плідної та успішної співпраці.
Додамо ж, у рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» спільно з Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ триває місяць обізнаності з питань психічного здоров’я.
«Зцілення душі й тіла» (СМВМ) - це програма з науково доведеною ефективністю, яка успішно впроваджувалась навченими представниками громад у лікарнях, школах, громадських організаціях для підтримки населення, травмованого війною, тероризмом і стихійними лихами в Боснії, Косово, Ізраїлі, Секторі Гази, Гаїті і Пуерто-Ріко, а також для ветеранів США. Дослідження, опубліковані у провідних наукових журналах, довели, що понад 80% дітей та дорослих, які мали діагноз посттравматичного стресового розладу, після 10-12 занять в групах за програмою CMBM позбулися симптомів цього розладу, а досягнуті результати збереглися з часом.
Програма є важливою для зміцнення та розвитку системи психосоціальної підтримки населення України, в тому числі, Тернопільщини, а також для реалізації Проєкту з розширення доступу до послуг психічного здоров’я, зокрема на рівні громад нашої області.
_______
Довідково
Упродовж реалізації п’ятирічного проекту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID - US Agency for International Development) USAID співпрацюватиме з Міністерство охорони здоров'я України, Центр громадського здоров’я України та обласними державними адміністраціями в Одеській, Вінницькій, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Тернопільській, Чернігівській та Чернівецькій областях, з метою підтримки реформ у сфері громадського здоров’я в Україні.
У зазначених восьми областях, діяльність проєкту впроваджуватиметься і в громадах на Тернопільщині. Громади є проєктними та працюватимуть над профілактикою, запобіганням хворобам та підтримкою здоров’я на території своїх населених пунктів та виконуватимуть завдання.
ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ " є співучасником реалізації проєкту в Тернопільській області.
Участь в робочій зустрічі взяли: головна санітарна лікарка Тернопільщини, генеральна директорка ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Оксана Чайчук; заступник генерального директора із впровадження системи управління якістю лабораторних досліджень ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Юлія Кравчук; заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Володимир Паничев; регіональна координаторка з психічного здоров'я проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» в Тернопільській області, завідувачка відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Наталія Харченко та регіональна координаторка проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» в Тернопільській області Оксана Луцька.
Додаткові картинки новин