Категорія новин
🧑‍⚕️ #Діабет - це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. #Інсулін - це гормон, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові.
☝️ В результаті неконтрольованого діабету виникає гіперглікемія (підвищення рівня глюкози в сироватці крові), що призводить до ураження багатьох систем організму, особливо нервів та кровоносних судин.
🟡 Основні симптоми: 🔹надмірне сечовиділення, 🔹спрага, 🔹постійне відчуття голоду, 🔹втрата ваги, 🔹стомленість, 🔹погіршення зору.
👨‍⚕️ Розрізняють декілька типів діабету:
👉 Діабет І типу (або ж інсулінозалежний)- характеризується недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення недостатньо вивчені, тому запобігти захворюванню практично неможливо.
👉 Діабет ІІ типу (інсулінонезалежний) - виникає через неефективне використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов’язані з надлишком ваги та браком фізичної активності.
👉 Гестаційний діабет - характеризується підвищенням рівня цукру у крові, яке розвивається у жінок під час вагітності. При цьому типі діабету виникає висока ймовірність ускладнень під час вагітності та пологів.
👩‍🦳 Дорослі люди з діабетом мають ризик розвитку інфаркту та інсульту у 2-3 рази вищий за інших. ☝️ Загальний ризик смерті серед людей, хворих на діабет, як мінімум вдвічі більший за людей того ж віку, які не хворіють на діабет. 6,2% смертей у світі пов’язано з діабетом.
😞 Зниження кровотоку через уражені судини в поєднанні з ураженням нервових закінчень значно 📈 підвищує ризик виникнення виразок на ногах, їх інфікування та в кінцевому результаті- ампутації. 👁 Ураження сітківки очей - діабетична ретинопатія виникає внаслідок ураження дрібних кровоносних судин та є причиною 1% випадків сліпоти. Діабет є основною причиною нирковою недостатності.
☝️ Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в України є наслідком захворювання на діабет.
🤔 Що ми рекомендуєм:
📌 досягнути нормальної ваги тіла та підтримувати її;
📌 бути фізично активним та приділяти не менше 150 хвилин на тиждень регулярній фізичній активності;
📌 дотримуватись здорового харчування та зменшувати кількість цукру та насичених жирів;
📌утримуватись від тютюнокуріння. Якщо ви не можете покинути цю звичку самостійно, зверніться до свого сімейного лікаря чи лікаря нарколога.
Картинка