Категорія новин
📌Психічне благополуччя побудоване на: задоволенні життям, оптимізмі, самооцінці, почутті контролю, наявності мети у житті, відчутті приналежності та підтримки. За визначенням ВООЗ, це стан в якому кожна людина усвідомлює свій власний потенціал, може впоратися з нормальним стресом життя, може працювати продуктивно і плідно, а також здатна зробити внесок у свою спільноту.
📌Самосвідомість - це особисте, практичне застосування знань про здоров'я людини до власної ситуації зі здоров'ям; інакше кажучи, медична грамотність поєднується з інтерналізацією знань.
📌Управління собою — це здатність і намір людини вживати заходів на основі знань про власне здоров'я, а також усвідомлення своєї конкретної ситуації і стану, фізичного і психічного.
❗️☝🏻❗️Самосвідомість та самоуправління важливі, тому що...
💁🏼‍♂️Вони є основою догляду за собою. Якщо ви знаєте сильні місця свого здоров'я — можете діяти відповідно до цих знань, та підтримувати або покращувати його. Якщо ви знаєте слабкі — то не уникаєте їх, а виправляєте та працюєте над ними. Для прикладу, не ігноруєте зайвої ваги, чи звички палити.
☝🏻Також, якщо людина знає стан свого здоров'я та має мотивацію його змінити, це робить її співпрацю з мед. працівниками більш корисною та результативною.
🤔Відсутність самосвідомості спричиняє...
🤷🏼‍♀️Недостатнє розуміння або мотивація для покращення стану власного здоров'я, обмежує потенційну користь від догляду за собою. Як і з будь-якою довгостроковою, складною метою, якщо вигоди від дій не визнаються, мотивація та прагнення у людини з часом згасають.
☝🏻Відсутність самосвідомості та управління собою також відіграють важливу роль у повільній, поступовій втраті здоров'я, що призводить до багатьох неінфекційних захворювань. Ні в кого не з'являється зайва вага або розвиваються фактори ризику для неінфекційних захворювань за ніч; ці проблеми розвиваються повільно протягом багатьох років поганого догляду за собою та недостатньої самосвідомості.
👨🏼‍⚕️Визначення стану здоров'я...
💁🏼Ми знаємо, що важливо визначати та контролювати стан здоров'я. Але як саме це робити❓️
☝🏻 Ви повинні знати:
✅️️Історію хвороби вашої родини та про будь-які генетичні схильності
✅️️Які щеплення у вас були
✅️Частоту скорочень вашого серця та ваш артеріальний тиск в стані спокою
✅️Вашу вагу, ріст і індекс маси тіла (ІМТ)
✅️Ваш рівень холестерину
✅️Рівень глюкози в крові
✅️Ваше психічне та емоційне здоров'я
✅️Рівень вашого стресу
✅️Графік сну
✅️Ситуація зі здоров'ям вашої порожнини рота
✅️Крім того, важливо розуміти, як ваш спосіб життя впливає на ваше здоров'я і яким чином його можна покращити.
💁🏼Для цього оцініть:
🔹️Ваш поточний рівень фізичної активності
🔹️Вашу дієту
🔹️Інші фактори ризику, що впливають на здоров'я, наприклад, скільки тютюнових сигарет ви палите на тиждень, або кількість алкогольних напоїв, що споживаєте
🔹️Інша корисна інформація, яка є частиною хорошої самосвідомості що до здоров'я людини, включає :
🔹️Знання, які скринінгові тести та в якому віці слід проводити (наприклад, рекомендації скринінгу на рак прямої кишки відрізняються залежно від віку)
🔹️Оцінка щоденної гігієни (наприклад, чхання, кашель, миття рук після туалету)
🔹️Оцінка вашої здатності безпечно використовувати продукти та послуги догляду за собою, а також належне та своєчасне отримання доступу до професійної допомоги.
💁🏻‍♂️Психічні аспекти здоров'я: психічне благополуччя, самосвідомість та управління собою