Категорія новин
Власне, Бюро ВООЗ в Україні передало дану мобільну станцію Державній установі «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» для забезпечення невідкладних потреб громадян у сфері охорони здоров’я під час війни.
В умовах воєнного стану ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ " працює і виконує свої завдання, забезпечуючи реалізацію державних програм у сфері громадського здоров’я, зміцнення єдиної системи громадського здоров’я на регіональному рівні.
- Ми розширюємо лабораторні можливості та запроваджуємо даний проєкт для того, аби забезпечити підтримку здатності країни, в тому числі, Тернопільської області, реагувати на майбутні спалахи та надзвичайні ситуації в секторі громадського здоров’я – наголосила генеральна директорка ДУ «Тернопільський обласний центр контролю профілактики хвороб МОЗ України», головна державна санітарна лікарка Тернопільської області Оксана Чайчук.
– ВООЗ, МОЗ та Центр громадського здоров’я об’єднали зусилля для розвитку ОЦКПХ та активно підтримують посилення спроможностей національних лабораторних систем у всій нашій сильній та незалежній країні, використовуючи підхід «Здоровіші разом».
Дана мобільна лабораторія та її спроможності швидко виявляти і діагностувати захворювання є необхідними для ідентифікації, реагування та профілактики недуг.
Мобільна станція для проведення досліджень – південнокорейського виробництва Seegene. Таких пересувних лабораторій в Україні є дві. Одна - в нас, а друга, але українського виробництва - в Житомирі.
У комплектацію мобільної станції входить специфічне обладнання, яке є дороговартісним (ампліфікатори, шафа біологічної безпеки, автоматична станція виділення, UFO-бокс, холодильники тощо).
Мобільна лабораторія - унікальна. Облаштована автономною системою вентилювання, клімат-контролем, безперебійним електроживленням, є дизель-генератор.
«Мобільна лабораторія представляє собою мікроавтобус, в салоні якого встановлена змонтована універсальна багатоцільова модульна лабораторія, поділена на два відділення, які оснащені приладами та обладнанням для відбору і аналізу біологічного матеріалу – розповіла заступник генерального директора із впровадження системи управління якістю ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ " Юлія Кравчук.
- Мобільна лабораторія для проведення досліджень дозволяє в реальному режимі часу проводити дослідження в широкому спектрі параметрів біологічного матеріалу за допомогою сучасних приладів – додала вона.
За її словами, за півгодини в цій лабораторії можна дослідити до ста зразків, за добу – провести до семи тисяч досліджень не тільки ПЛР-тестування на COVID-19, а й робити інші лабораторні дослідження, залежно від потреби. Тут можуть працювати від 2 до 3 медичних працівників.
«Найбільша цінність нашого центру контролю - це підготовлені фахівці - наголосила генеральна директорка ДУ «Тернопільський обласний центр контролю профілактики хвороб МОЗ України», головна державна санітарна лікарка Тернопільської області Оксана Чайчук. - Для організації та проведення роботи у мобільній станції п’ятеро фахівців Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб пройшли навчання у Німеччині.
- Щиро вдячна Всесвітній організації охорони здоров’я за значну допомогу та всебічну підтримку. Завдяки спільним зусиллям наша медична система продовжує працювати навіть у воєнний час. Уже сьогодні ця мобільна станція для досліджень вирушає у Заліщики, де працюватиме три дні.
Також уже формуються графіки виїздів мобільної станції в інші громади Тернопільщини. Лабораторія має можливість працювати, де виникне потреба – додала Оксана Тимофіївна.
На фото – виїзд мобільної станції для проведення досліджень.
Додаткові картинки новин