Категорія новин
Сьогодні під час спільного брифінгу Центру громадського здоров’я, Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я були представлені результати національного опитування щодо вживання тютюну серед дорослого населення (18 +), проведеного у квітні 2023 року.
Опитування виявило інформацію, що підкреслює важливість всеосяжного регулювання тютюнових виробів для електричного нагрівання (ТВЕНи) та електронних сигарет наряду із традиційними тютюновими виробами. Заборона їх використання в приміщеннях та заборона ароматизаторів в сигаретах та рідинах для електронних сигарет постають важливими факторами боротьби з вживанням цих продуктів, що спричиняють залежність.
Кілька прикладів результатів опитування:
Поширеність куріння та вживання нових тютюнових виробів серед дорослого населення не показало істотних змін, з деякими ознаками зниження.
Приблизно 27,4% респондентів (44,0% чоловіків і 13,7% жінок) на цей час вживають будь-які тютюнові та нікотинові вироби. Серед них щоденних споживачів – 23% (37,5% чоловіків та 11,1% жінок).
«Результати дослідження свідчать, зокрема, що готовність людей кинути курити є помітно високою. Своєю чергою, медичний працівник має можливість допомогти людині з тютюновою залежністю. Центр громадського здоров'я допомагає підвищити обізнаність сімейних лікарів щодо мотиваційного консультування, а також працює над оновленням онлайн сервісу — stopsmoking.org.ua, для допомоги кинути курити. Іншою очевидною проблемою є прогалини у виконанні законодавства. Центр розробив та просуває сайт, де кожен охочий може подати скаргу щодо порушення їхнього права на бездимне середовище. Тільки системний підхід допоможе подальше скорочення вживання тютюну в Україні», — зазначила Ірина Сорока, завідувач відділу профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров’я.
Опитування було проведене ВООЗ у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України та Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Крім цього Центр громадського здоров’я представив цифрові застосунки та матеріали, які підтримують боротьбу з епідемією тютюнокуріння, серед них:
https://nosmoking.phc.org.ua/ - сайт для подання скарг на порушення антитютюнового законодавства.
https://youtu.be/alpP2gE5Pxo - відео для людей, які хочуть кинути курити;
https://youtu.be/E1nZYzRVNtc - відео про мотиваційне консультування для лікарів.
Докладніше: https://bit.ly/3oDXswW