Категорія новин
▪ Хоча поширеною є помилкова думка, що розлади в харчуванні — це свідомо обраний спосіб життя, насправді — це серйозні та часто летальні захворювання, пов'язані з порушеннями поведінки людей у харчуванні та пов'язаними з ним думками та емоціями.
Надмірне захоплення їжею, масою тіла та його формою також може сигналізувати про порушення. Поширені розлади харчової поведінки включають анорексію, булімію та компульсивне переїдання.
🔹 Нервова анорексія
Люди з нервовою анорексією можуть "бачити" в себе надмірну вагу, навіть коли вони по ній не добирають та знаходяться в зоні ризику: зважують себе занадто часто, сильно обмежують кількість їжі, яку вони їдять, часто займаються фізичними вправами "в покарання" та/або викликають у себе блювоту або користуються проносними засобами для схуднення.
Нервова анорексія має найвищий рівень смертності з усіх психічних розладів. У той час як багато людей з цим розладом помирають від ускладнень, пов’язаних з голодуванням, інші помирають від самогубства.
🔹 Нервова булімія
У людей з нервовою булімією спостерігаються періодичні або часті епізоди споживання незвично великої кількості їжі та відчуття недостатнього контролю над цими епізодами. Ці "зриви" супроводжуються поведінкою, яка компенсує переїдання, наприклад, примусове блювання, надмірне вживання проносних чи діуретиків, голодування, надмірне фізичне навантаження або поєднання декількох із цих способів.
🔹 Компульсивне переїдання
Люди з даним розладом втрачають контроль над споживанням їжі. На відміну від нервової булімії, епізоди переїдання не супроводжуються очищенням, надмірними фізичними вправами або голодуванням. В результаті люди з розладом їжі часто мають зайву вагу або страждають ожирінням.
✅ Фактори ризику
Розлади харчування можуть впливати на людей будь-якого віку, расового/етнічного походження, ваги тіла та статі. Дані розлади часто з’являються в підлітковому або молодому віці, але можуть розвиватися і в дитинстві, або в подальшому житті.
Дослідники виявляють, що порушення харчування спричинені складною взаємодією генетичних, біологічних, поведінкових, психологічних та соціальних факторів.
✅ Лікування та терапія
Тут краще швидше ніж пізніше. Люди з розладами в харчовій поведінці мають високий ризик суїциду та медичних ускладнень. Також часто можуть мати інші психічні розлади (такі як депресія або тривожність) або проблеми з вживанням речовин. Можливе повне одужання.
✅ Плани лікування залежать від індивідуальних потреб і можуть включати одне або більше з наступного:
o Індивідуальна, групова та/або сімейна психотерапія.
o Медичне обслуговування та моніторинг.
o Консультації з дієтологом.
 
Дбайте про себе та близьких! Будьте здорові!
✅ Розлади харчової поведінки