Категорія новин
Навколо теми 🚬 куріння часто точаться дискусії на тему того, що ж є міфом, а що правдою. Пропонуємо розглянути декілька найбільш популярних міфів про куріння та розібратися, що в них правда, а що вигадка.
🔵 Міф №1:
👉 Кинути курити дуже просто. Я можу зробити це у будь-який момент, коли захочу.
🟢 Факт:
🚭 Кинути курити може кожен, однак це не так просто, як здається на перший погляд. Звісно, є люди, які просто перестають 🚬 курити і все, але таких дуже мало. ☝️ Відповідно до результатів досліджень, кинути курити самостійно, без професійної допомоги, змогли менше 7% людей, які намагалися це зробити.
🔵 Міф №2:
👉 Після багатьох років куріння кидати вже пізно.
🟢 Факт:
☝️ Навпаки. Чим раніше ви кинете курити, тим краще для вашого здоров’я. Регулярне вживання тютюну завдає невиправної шкоди багатьом життєво важливим органам, однак навіть затятий 🚬 курець відчує покращення стану здоров’я через певний час після того, як кине. Відмовлятися від куріння потрібно, незалежно від віку та стажу куріння.
🔵 Міф №3:
👉 «Легкі» чи ароматизовані сигарети менш шкідливі, ніж звичайні.
🟢 Факт:
🚬 Усі сигарети однаково шкідливі! Під час куріння «легких» сигарет та сигарет з ароматизаторами курці, як правило, затягуються глибше, відповідно, більша кількість шкідливих речовин та канцерогенів потрапляє до легень. Також, згідно із даними досліджень, в багатьох «легких» сортах сигарет високий вміст смол.
🔵 Міф №4:
👉 Якщо я не буду сильно затягуватися, то куріння мені не нашкодить.
🟢 Факт:
☝️ Навіть якщо ви не вдихаєте дим глибоко, ви все одно підпадаєте під ризик, адже сигаретний дим 🚬 містить величезну кількість шкідливих сполук, які так чи інакше потрапляють з сигарети до вашої ротової порожнини і далі до організму.
🔵 Міф №5:
👉 Електронні сигарети – ефективний спосіб кинути курити.
🟢 Факт:
🤷‍♀️ Це не доведено. Для того, щоб робити висновки стосовно електронних сигарет ще немає достатньої кількості достовірних даних. В деяких випадках електронні сигарети дійсно можуть допомогти кинути курити, з іншого боку, їх використання навпаки може сприяти підвищенню інтенсивності куріння та збільшенню дози нікотину.
🔵 Міф №6:
👉 Дівчина, що курить виглядає 💃 привабливо / Хлопець, що курить, виглядає мужньо💪.
🟢 Факт:
☝️ Насправді, більшості чоловікам не подобаються жінки, які курять. А якщо зважити на той факт, що в результаті куріння 🔹шкіра швидше старіє та стає сіруватого кольору, 🔹тускніє волосся, 🔹жовтіють зуби і 🔹з’являється неприємний запах з рота, від волосся та одягу, висновки про «привабливість» досить однозначні.
💁‍♀️ Щодо зовнішнього вигляду чоловіків, ситуація подібна. Окрім того, куріння сповільнює ріст м’язової маси та не сприяє заняттям спортом.
🔵 Міф №7:
🚬 Куріння – це свобода від нав’язаних норм та правил.
🟢 Факт:
👉 Зазвичай так вважають підлітки. Якщо подібні переконання зберігаються у дорослому віці, вони свідчать лише про незрілість особистості.
🔵 Міф №8:
🚬 Дорогі сигарети/ сигари підкреслюють високий соціальний статус.
🟢 Факт:
👉 Якщо людині потрібно доводити власну значимість за допомогою сигарет, це свідчить лише про неуспішність та невпевненість у собі.
🔵 Міф №9:
🚬 Сигарети допомагають розслабитися.
🟢 Факт:
☝️ Нікотин має збуджувальний ефект на нервову систему, а заспокійливий ефект у багатьох випадках надуманий. 🧘‍♂️Розслаблення може викликати не нікотин, а сам процес куріння, звичний та знайомий. ⏱Декілька хвилин, протягом яких викурюється сигарета, дозволяють 🔹зібратися з думками, 🔹відволіктися та заспокоїтися точно так само, як могла б допомогти 🚶‍♀️коротка прогулянка на свіжому повітрі або чашка ☕️ гарячого чаю, або дихальні вправи для зняття стресу.
🔵 Міф №10:
🚬 Куріння допомагає зосередитися.
🟢 Факт:
☝️ Дійсно, нікотин спричиняє викид адреналіну, однак звикання до нікотину розвивається настільки швидко, що для того, аби досягти попереднього ефекту, курити потрібно все частіше. 👉 Тому у курців, які намагаються зосередитися за допомогою сигарети, розвивається не лише психологічна, але й нікотинова залежність. З часом нікотин має руйнівну дію на нервову систему.
💁 Міфи та факти про куріння