Категорія новин
• У Міжнародний день без тютюну спеціалісти відділу промоції здорового способу життя ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ " спільно з фахівцями ТРЦ "Подоляни" в холі торгово-розважального центру провели захід під цьогорічним гаслом антитютюнової кампанії "Нам потрібна їжа, а не тютюн".
Мета заходу – сприяти зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння усіх верств населення, зокрема молоді, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.
Вплив тютюнопаління на організм людини є комплексним. Тютюнопаління спричиняє кожний п'ятий випадок смерті людей, старших за 35 років, і щороку вбиває понад 8 мільйонів людей по всьому світу.
Куріння у два рази небезпечніше для організму, що росте, ніж для дорослого.
Смертельною дозою для дорослої людини вважається одна пачка сигарет, викурена відразу, а для підлітків – пів пачки.
Найбільш обговорюваною тематикою під час сьогоднішнього заходу стала тема куріння електронних сигарет.
Таке куріння підвищує ризики виникнення хронічних хвороб, раку легень та серцево-судинних захворювань, оскільки вони містять шкідливі хімічні речовини - важкі метали і канцерогени тощо.
Як підкреслюють організатори акції - спеціалісти відділу промоції здорового способу життя ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України" - такий захід вкотре демонструє, що молодь прагне здорового життя без тютюну.
Поспілкувавшись, більшість з них висловились за те, аби захистити дітей та молодь від оманливих "легких" електронних сигарет тощо, спрямованих лише на залучення до тютюнової та нікотинової залежності.
Як зазначила завідувачка відділу промоції здорового способу життя ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України" Наталія Харченко, "захід ініційований Тернопільським обласним центром контролю та профілактики хвороб є приводом для широкого інформування про шкідливі наслідки вживання тютюну і пасивного куріння, а також сприяння зменшенню тютюнопаління та вживання тютюну у будь-якій формі.
Адже, фактично усі неінфекційні захворювання мають єдину платформу та фактори ризику, включаючи шкідливі звички, які є основною причиною виникнення патологій".
Сьогодні не лише спілкувались про шкоду тютюнопаління, ризики для майбутніх мам та малечі, а й проводилася робота щодо формування навичок здорового способу життя серед молоді.
Довідково
31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням - Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
Турбота про здоров'я - твій вклад в Перемогу
#Дихайте_вільно та будьте здорові#ЗдоровішіРазом
Додаткові картинки новин