Категорія новин
Ентеровірусна інфекція – це група гострих вірусних захворювань, які вражають дітей та дорослих.
Характерною особливістю цих інфекцій є надмірне різноманіття клінічних форм - від безсимптомного перебігу чи незначної лихоманки до менінгоенцефалітів, міокарітів, тощо. Група ентеровірусів містить понад 100 небезпечних вірусів для людини, які поширені повсюдно.
Передається ентеровірусна інфекція, як правило, фекально-оральним шляхом, через предмети побуту, забруднені руки, при недотриманні правил особистої гігієни, але не виключена і повітряно-крапельна передача, як при ГРВІ. Також можливе інфікування при купанні у відкритих заражених водоймах.
Характерні симптоми:
незначне підвищення температури тіла
почервоніння горла
висип на долонях та ступнях
Також найпоширенішими є: лихоманка, загальна слабкість, головний біль, біль у м’язах, нежить, кашель, біль у горлі, нудота, блювання, діарея, біль в животі, висипи (зазвичай навколо рота, долоні, іноді на стопах).
Інкубаційний період (від зараження до появи перших симптомів захворювання) зазвичай досить короткий, лише 2-3 дні, тому захворіти можна як під час відпочинку, так і у найближчий час після повернення додому.
ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ " нагадує, щоб уникнути захворювання:
дотримуйтеся правил особистої гігієни,
ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету і перебування у місцях великих скупчень людей.
використовуйте чисту воду, якщо невпевнені у якості води - прокип'ятіть.
мийте овочі і фрукти перед вживанням.
ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням.
якщо в місці відпочинку вже були випадки захворювання, радимо не купатися у басейнах.
Ентеровіруси стійкі у навколишньому середовищі та впродовж тривалого часу залишаються у продуктах харчування, предметах побуту, стічних водах, відкритих водоймах, басейнах.
Важливо! При перших ознаках захворювання - особливо у дитини - необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.
Вірний діагноз самотужки поставити складно, тому важливо звернутися до сімейного лікаря. Не нехтуйте своїм здоров’ям та здоров’ям близьких!