Категорія новин
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну ризики інфікування ВІЛ зросли через різні причини: збільшилася кількість травм, поранень, а отже контактів з кров’ю та оперативних втручань, також мають місце згвалтування.
Наголошуємо: російські солдати окрім всього вчиняють і сексуальні злочини, гвалтуючи жінок, чоловіків, дітей та людей старшого віку. Ці злочини війни фіксуються українськими військовими, лікарями та правоохоронцями, а тому кожен винний понесе покарання за скоєне!
Сексуальне насильство значно більше підвищує ризик інфікування ВІЛ, ніж секс за спільною згодою тому, що такий статевий акт більш травматичний, а отже більш вірогідно, що відбудеться контакт із кров’ю. Також невідомий ВІЛ-статус насильника й людини, постраждалої від насилля.
Якщо людина, яка здійснює сексуальне насильство, живе з ВІЛ, то ризик передачі ВІЛ зростає також і за таких умов: мають місце укуси, вагінальне та анальне проникнення, генітальна травма, контакт зі спермою у районі або усередині піхви чи анального отвору, насильник є споживачем ін’єкційних наркотиків, а також насильників більше ніж один. https://bit.ly/3FBLfx1
Одним зі способів запобігти передаванню ВІЛ є вчасне та правильне застосування медикаментозної постконтактної профілактики. Для цього якомога швидше — не пізніше 72 годин після контакту — необхідно розпочати прийом антиретровірусних препаратів.
Як діяти після ймовірного контакту з ВІЛ?
— Негайно вимийте місце контакту, не стикайте та не тріть пошкоджене місце, не використовуйте спирт, йод та перекис водню, не накладайте пов’язку тощо.
— Зверніться до медичного закладу за першої ж можливості протягом перших 72 годин після контакту. Інформація про роботу медзакладів і гарячі лінії на платформі https://findart.phc.org.ua/, за телефоном загальнонаціональної гарячої лінії з питань ВІЛ/СНІДу 0 800 500 451, або ж за телефоном національної гарячої лінії з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123.
— Слідуйте вказівкам лікаря. Він має оцінити ризик інфікування, провести необхідні тести, обрати схему лікування та видати вам препарати. Курс триває 28 днів. Обов’язково дотримуйтесь режиму лікування, а в разі появи побічних реакцій повідомте лікаря. Більше дізнатися про це ви можете за посиланням: https://bit.ly/3HI9QDk
Якщо протягом 72 годин після контакту вам не вдалося потрапити до лікаря й отримати постконтактну профілактику, вам запропонують пройти тестування на ВІЛ через три місяці.
У разі позитивного результату пам’ятайте — сьогодні медицина просунулася далеко вперед і вірус можна контролювати за допомогою антиретровірусної терапії. Більше про лікування ВІЛ тут: https://arv.phc.org.ua/
СЕКСУАЛЬНІ ЗЛОЧИНИ ТА ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ