Категорія новин
✅ Слово «алергія» у багатьох людей викликає асоціацію з нежиттю, чханням, свербінням у носі, а слово «астма» – з важким диханням. Так воно і є, оскільки бронхіальна астма та алергія тісно взаємопов’язані між собою. Часто бронхіальна астма є наслідком алергічного захворювання.
📝 Згідно з даними ВООЗ, одна третина населення земної кулі страждає від алергії. Отже, алергія є одним з найбільш розповсюджених захворювань.
Весною і влітку під час цвітіння дерев і рослин у хворих загострюється бронхіальна астма. Вона характеризується такими клінічними ознаками, як задишка, кашель переважно вночі або вранці, епізодичні хрипи в легенях. Найважливішим принципом лікування є усунення симптомів, профілактика ускладнень, контроль над захворюванням. Це буває надзвичайно важко саме у весняно-літній період, коли в повітрі з’являється велика кількість пилку квітучих рослин. Лікар призначає пацієнту алерген-специфічну імунотерапію.
✅ Алергічні захворювання – бронхіальна астма, полінози, кропив’янка, алергічний риніт, дерматит, лікарська та харчова алергія мають тенденцію до зростання. Розповсюдження алергічних захворювань найвища в регіонах з екологічно несприятливим становищем. Недарма алергію називають хворобою ХХІ століття.
Алергія з грецької мови означає «реакція на чужорідне». Це підвищена чутливість організму до впливу деяких факторів оточуючого середовища, так званих алергенів. Іншими словами – це гостра реакція імунної системи організму на якісь звичайні речі. Наприклад, на котяче хутро. Загалом алергенів налічується понад 20 тисяч.
▪ Іх є чотири основні види:
• харчові,
• біологічні,
• хімічні,
• лікарські.
Якщо раніше алергія була природного походження, то наразі збудниками алергії стають багато штучних речовин. Будь-яка річ або продукт можуть забезпечити алергіку дискомфорт.
Найбільш розповсюдженими алергенами є пилок рослин, продукти харчування, хутро тварин, засоби побутової хімії, домашній пил та інші. Самій людині складно визначити, на який вид алергену вона може страждати, тут необхідна допомога лікаря.
✅☝️ В групі ризику найчастіше всього опиняються діти і молоді люди 20-35 років. В зрілому віці алергічні реакції з’являються значно рідше. Захворювання вражає однаково як чоловіків, так і жінок. Якщо алергією страждає один з батьків, то ймовірність розвитку алергії у дитини складає близько 30%. За наявністю алергії у обох батьків цей ризик подвоюється, сягаючи 60-75%.
✅☝️ Алергія може бути небезпечною для життя. У людей-алергіків може виникнути анафілактичний шок. Це тяжкий патологічний стан, пов’язаний з надзвичайно гострою реакцією організму на подразник. Анафілактичний шок можуть викликати лікарські препарати, укуси комах, продукти харчування – наприклад, молочні і молоковмісні продукти. За відсутністю медичної допомоги важкий перебіг алергії може призвести до летального кінця.
Слід з’ясувати важливе питання про симптоми алергії. Вони нагадують застудні – нежить, кашель, чхання. Тому одразу складно визначити де алергія, а де ознаки інфекції. Хворому варто якомога швидше згадати, коли саме і як з’явились ознаки, що нагадують алергічну реакцію. З даними симптомами слід звернутись до лікаря.
✅✅Існує декілька теорій, згідно яких можуть розвинутися алергічні реакції:
• ослабленість імунної системи,
• підвищення контактів з «хімією» на вулиці, в побуті, у харчуванні,
• дисбактеріоз – порушення складу мікрофлори кишківника.
Щоби вберегти себе від хвороби ХХІ століття, хворим варто уникати тих продуктів харчування, ліків та інших речовин, на які колись була алергія. Якщо є алергія на хутро тварин – не тримайте домашніх тварин в квартирі. Якщо є алергія на пил і кліщів – робіть щоденне вологе прибирання оселі. Якщо алергія на медичні препарати – завжди майте при собі спеціальну картку, де пишеться на які саме ліки у Вас алергія.
Алергію можна попередити та вчасно профілактувати, звернувшись до лікаря.
картинка