Категорія новин
✅ Сьогодні, 27 липня, у день професійного свята - Дня медичного працівника, відбулась підсумкова нарада ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» «Про підсумки роботи за перше півріччя 2023 року».
🔸 Зі вступним словом виступила генеральна директорка Державної установи «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», головна державна санітарна лікарка Тернопільської області Оксана Чайчук.
Вона привітала медичних працівників з професійним святом, а також тих військових медиків, які нині у воєнному строю, зазначивши, що «кожен із вас робить дуже важливу справу та щодня ви усі вражаєте відданістю свой справі!»
- 🛡 Сфера медицини, у тому числі, сфера громадського здоров’я, як і весь державний організм, сьогодні функціонує в складній ситуації та в умовах війни. Та ми - працюємо! І вистоїмо! Переможемо!
Адже саме ЗСУ – це могутність держави, а здоров'я нації - її сила, здатність долати перешкоди повсякчас.
Нехай сторицею повертається до Вас добро, дароване людям.
Згодом заступники та завідувачі за напрямками роботи виступили із доповіддями про проведену роботу за півріччя, основні показники діяльності тощо.
🔹 Про результати епідеміологічного нагляду за окремими інфекційними хворобами в Тернопільській області за 6 місяців 2023 року доповів заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Володимир Паничев.
Він акцентував увагу на тому, що «найкраще лабораторно діагностує в області лише державна установа «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ, і це, передусім, завдяки посиленню своєї діяльності».
За перше півріччя спостерігається значне зростання реєстрації протозойних захворювань, зокрема лямбліозу, що складає до третини від усіх паразитарних хвороб, та їх питома вага збільшується. Детальніше акцентовано увагу на зростанні захворюваності вірусних гепатитів, а також хвороби Лайма та туберкульозу.
Також Володимир Паничев зазначив, що «щоденна праця спеціалістів Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України базується на рутинному нагляді, оцінці, прогнозуванню та упередженні на дії».
🔹 Заступник генерального директора з дослідження фізичних та хімічних факторів ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Юрій Дементьєв розповів про роботу відділень організації санітарно-гігієнічних досліджень з укладання угод на проведення досліджень по спецкоштах та здійснення моніторингових досліджень за перше півріччя 2023 року ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ». Він зазначив, що найбільше надано послуг згідно угод: медогляди, дослідження питної води, послуги на харчових обєктах, робота в медзакладах, послуги в дитячих закладах, швидкі тести (тестування), лабораторно-інструментальні дослідження, дезінфекційні роботи, відомчий лабораторний контроль, ОТГ, радонометрія, об’єкти сфери послуг, інші послуги (кліщі, інше), рентгенкабінети, ПЛР-тестування, дослідження харчових продуктів (у т.ч. ГМО), промислові об’єкти, атестація робочих місць, СЕО (гігієнічна оцінка), гігієнічне навчання, ліцензія на медичну практику, с/г підприємства, дослідження грунту та відкриті водойми.
🔹 Заступник генерального директора із впровадження системи управління якістю ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Юлія Кравчук презентувала доповідь «Аналіз лабораторій за перше півріччя 2023 року, закупівля та встановлення нового обладнання. Робота мобільної лабораторії.
Вона деталізувала у розрізі відділів та відокремлених структур Тернопільського ОЦКПХ МОЗ об’єми та результативність санітарно-гігієнічних, бактеріологічних, вірусологічних досліджень, видів ПЛР-досліджень, особливо небезпечних інфекцій, паразитологічних досліджень, вимірювання ЕМП та інших фізичних факторів.
Також вона проінформувала стосовно закупівлі та встановлення нового обладнання, яке відбулось за ініціативи та сприяння очільниці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Санітарно-гігієнічній лабораторії Козівського відділу передано багатофункціональний вимірювальний прилад Flus ET-965 – комплексний вимірювач рівня шуму, вологості, швидкості повітряного потоку, освітленості і температури навколишнього середовища.
Санітарно-гігієнічним лабораторіям Борщівського відділу, Чортківського МРЦ, Тернопільського ОЦКПХ передано 3 спектральні оптичні прилади, призначені для вимірювання коефіцієнта пропускання, оптичної щільності досліджуваних твердих і рідких проб.
У мікробіологічні лабораторії Кременецького МРЦ, Чотрківського МРЦ, Бучацькотго та Борщівського відділів закуплено та встановлено 4 лабораторні біологічні мікроскопи з бінокулярною насадкою і третім оптичним каналом для фотокамери. Також за субвенційні кошти закуплено аналогічний мікроскоп для Теребовлянського відділу – обладнання передано сьогодні, у професійне медичне свято.
Санітарно-гігієнічні лабораторії ОЦКПХ та Бучацького відділу поповнились дозиметрами-радиометрами МКС-05 Terra з Bluetooth-каналом.
В процесі закупівлі – радіометр-дозиметр РКС-01 (СТОРА-АБГ).
Окрім того, Тернопільський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України за сприяння ВООЗ отримав необхідне та важливе обладнання – стереоскопічний мікроском Kern та імуно-ферментний аналізатор TermoScientific. Це обладнання - для забезпечення потреб та безпеки сфери громадського здоров'я області в умовах воєнного стану✅.
Окрім того, Юлія Кравчук представила інформацію щодо роботи унікальної мобільної лабораторії у м. Заліщики, м. Борщів, смт. Гусятин, м. Теребовля, м. Козова та м. Підгайці.
Власне, мобільну лабораторію передало Бюро ВООЗ в Україні для забезпечення невідкладних потреб громадян у сфері охорони здоров’я під час війни.
Мобільна станція для проведення досліджень є єдиною в Україні та має потужність до семи тисяч досліджень на добу.
🔹 Про надходження коштів та видатки за перше півріччя 2023 року доповів заступник генерального директора з економічних питань ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Геннадій Григель.
🔹 У доповіді завідувача відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Євгенія Безрукого йшлося про підсумки роботи відділу реагування моніторингу та реагування на небезпеки за перше півріччя 2023 року.
Він, у першу чергу, розповів про положення стосовно функціональної підсистеми забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення єдиної державної системи цивільного захисту та зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України та, власне, про єдину державну систему цивільного захисту.
Окрім того, Євгеній БЕЗРУКИЙ висвітлив реалізацію заходів цивільного захисту у мирний час та в особливий період.
🔹 Стан імунопрофілактики в Тернопільській області деталізувала у тематичній доповіді завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Марія Павельєва.
Вона презентувала звітність рутинної імунізації; охоплення щепленннями проти керованих інфекцій, проти поліомієліту, проти кору, епідемфчного паротиту та краснухи, а також інфраструктуру вакцинації від COVID-19 (вакцинацію дорослого та дитячого населення) та зазначила, що «надавачами послуг з рутинної імунізації за півріччя в Тернопільській області є 30 ЦПМСД, 7 АЗПСМ, 27 лікарень, 9 ФОП, 5 клінік та 2 відомчі заклади».
🔹 Представила аналіз роботи відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» за перше півріччя 2023 року лікар-епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ»
Олена Паламар.
Вона доповіла про оцінку показників неінфекційної захворюваності в Тернопільській області, а також їх аналіз (за результатами показників госпітальної захворюваності та рівня смертності) тощо.
Окрім того, розповіла про моніторинг обізнаності дітей шкільного віку у питаннях з дотримання гігієни зору та гігієни харчування, аналізу поточної ситуації серед дітей щодо їх ментального здоров’я в період введених обмежень та воєнного стану в Україні (Шумська, Козівська та Борщівська ОТГ).
Також Олена Паламар деталізувала підсумки розслідування одного випадку захворювання на метгемоглобінемію та трьох випадків гострого інгаляційного отруєння продуктами горіння ракетного палива (місця падіння уламків ракет).
🔹 Завідувачка відділу промоції здорового способу життя ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Наталія Харченко презентувала доповідь «Робота відділу промоції здорового способу життя за перше півріччя 2023 року».
Вона зазначила, що «основна місія відділу – це промоція здорового способу життя серед населення Тернопільської області та ВПО».
Наталія Харченко представила: основні напрямки діяльності; інформаційний супровід діяльності ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ»; інформаційно-освітню діяльність; інформаційно-просвітницькі промоції; створення та розповсюдження друкованих освітніх матеріалів для населення.
Окремою темою у доповіді стала реалізація проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», співучасником якого є ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ».
Власне, проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» - у рамках партнерства з ініціативою першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки - охопив 8 областей, серед яких і Тернопільщина.
🔹 Про деякі аспекти виконання Кременецьким міськрайонним центром виробничих завдань у співпраці з органами самоврядування за перше півріччя 2023 року йшлося у доповіді завідувача Кременецького міськрайонного центру ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Сергія Трубіцина.
На завершення підсумкової наради, генеральна директорка ДУ «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ» Оксана Чайчук вручила нагороди медичним працівникам та побажала присутнім наполегливості та стійкості у щоденній роботі, плідної праці та вагомих результатів.
фото
Додаткові картинки новин
фото1
фото2
фото3
фото4
фото5
фото6
фото7
фото8