Категорія новин
• 17 липня в Україні стартувала загальнонаціональна catch-up кампанія з вакцинації дітей проти кору.
ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ " бере участь у реалізації посилених заходів з імунізації, щоби захистити якомога більше дітей і запобігти епідемії.
У рамках даної кампанії координатори і залучені до так званого «підчищаючого раунду» з імунізації заклади охорони здоровʼя, пункти щеплень та мобільні вакцинальні бригади у громадах області проводять виїзні консультації з питань імунізації та, власне, саму імунізацію дітям за віком.
Також згідно затверджених графіків виїздів громадами області курсують чотири вакцинальні автобуси Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ для промоції та проведення щеплень проти COVID-19 і рутинної імунізації краянам.
На сьогодні в області наявна достатня кількість доз вакцини КПК виробництва Нідерландів. Тернопільщина отримала 12 870 доз. Їх доставлено зі складу Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ у хаби структурних підрозділів Тернопільського ОЦКПХ – у Кременецький та Чортківський міськрайонні центри та Козівський відділ Тернопільського міськрайонного центру.
Загалом, на Тернопільщині 7 625 дітей потребують надолуження щеплень проти кору, з них 846 дітей вже отримали 971 щеплення (станом на 29 липня).
Це діти віком від 2 до 17 років.
Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5-6 років. Головна причина спалахів - низьке охоплення щепленнями.
Так, в Україні у 2022 році лише 74% дітей віком 1 рік та 69% віком 6 років щеплено проти кору згідно Календаря профілактичних щеплень. На Тернопільщині – відповідно 82% та 71%.
З огляду на те, що попередній спалах був у 2017-2019 роках і від початку цього року відмічається зростання випадків кору, у 2023 році є високий ризик виникнення потужного спалаху, значне збільшення кількості випадків. Це може стати викликом для національної, так і регіональної системи охорони здоров'я попри нелегкі воєнні часи.
Фахівці ДУ "Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ" закликають батьків відповідально ставитися до здоров'я дітей та не зволікати з їх імунізацією.
Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання.
Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців - усіх разом і кожного зокрема - залежить від рівня охоплення щепленнями у країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоби рівень вакцинації досягав 95–98%.
Згідно з Календарем, перше щеплення від кору проводять в 12 місяців, а в 6 років — планову ревакцинацію. Якщо у шестирічної дитини немає жодного щеплення, проводиться дві вакцинації з інтервалом у місяць.
Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.
Вакцинальний статус дитини можна перевірити у свого сімейного лікаря чи педіатра. А інформацію щодо роботи мобільних бригад з вакцинації у конкретному населеному пункті можна дізнатись у Тернопільському обласному центрі контролю та профілактики хвороб та обласному департаменті охорони здоровʼя.
#вакцинація #імунізація #рутиннавакцинація #вакцинаціяпротикору #календарпрофілактичнихщеплень #вакцинальнакампанія #catchupкампаніяпротикору
В нашій інфографіці використано тривимірне графічне зображення частинки вірусу кору сферичної форми, усіяної глікопротеїновими горбками - громадської охорони здоров’я США, Центру з контролю та профілактики захворювань CDC.