Категорія новин
Вагітним протипоказано вводити живі вакцини – БЦЖ, КПК, від вітряної віспи, ОПВ, ЖЛ (проти жовтої лихоманки), що пов’язано з теоретичними ризиками для плоду. Тому живі вакцини потрібно вводити завчасно. Вакцину КПК необхідно ввести щонайменше за місяць до запланованої вагітності (ця вакцина формує захист не лише від кору та епідпаротиту, а й від краснухи – інфекції, яка є дуже небезпечною для вагітних, оскільки може призвести до синдрому вродженої краснухи в новонародженої дитини). Разом з тим, існує багато спостережень за випадками, коли жінки не знали про свою вагітність на момент вакцинації і були щеплені живими вакцинами. Тож на сьогодні так і залишається недоведеним негативний вплив на перебіг вагітності або на дитину помилкового введення живої вакцини. Вакцинація живими чи інактивованими вакцинами на будь-яких термінах вагітності не є показом для переривання вагітності.
Які вакцини з зареєстрованих в Україні можна використовувати вагітним?
Вагітні можуть бути безпечно імунізовані такими вакцинами, зареєстрованими на території України. Детальніша інформація про вакцини, які зареєстровані в Україні та які можна використовувати вагітним - в інфографіці
Чи вакцинація під час вагітності безпечна для моєї майбутньої дитини?
Так, безпечна. Ба більше – вакцинація під час вагітності захищає здоров’я дитини протягом перших місяців життя завдяки переданим матір’ю захисним антитілам. Численні наукові дослідження підтвердили, що проведення вакцинації під час вагітності не збільшує ризик викидня, передчасних пологів і не впливає негативно на здоров’я майбутньої дитинки. А ось хвороба вагітної якраз таки суттєво збільшує перераховані ризики. Тому вакцинація під час вагітності є оптимальною стратегією збереження життя та здоров’я як матері, так і дитини.
Дбайте про себе та близьких! Будьте здорові!
Додаткові картинки новин