Категорія новин
Ботулізм – хвороба, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму.
Ботулізм називають найнебезпечнішим токсичним інфекційним захворюванням. Характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи. Хвороба здатна призвести до летальних наслідків.
Збудник ботулізму знаходиться в ґрунті, утворює спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів. У висушеному стані вони зберігають життєздатність десятки років, добре переносять низькі температури, заморожування. Знищити їх реально лише автоклавуванням під високим тиском і температурі 120 С.
Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут – ботулотоксин. Його смертельна доза для людини складає усього лише 0,3 мкг. Ферменти у травному тракті на ботулотоксини не діють. Тому бактерії проникають у кров’яне русло і розносяться по організму, "осідаючи" у різних відділах нервової системи. Перші симптоми можуть з’явитися вже за кілька годин, або упродовж наступних 2-5 днів.
Характерними для ботулізму симптомами є:
порушення зору ( у хворого перед очима з’являється "сітка", предмети починають двоїтися, стає важко читати, що спричинено паралічем очних м'язів);
спрага, сухість слизових оболонок;
розлад ковтання;
м'язова слабкість;
зміна тембру голосу;
відчуття нестачі повітря, тиск в грудях;
нудота;
блювота;
характерний біль у животі;
рідкі випорожнення;
сильний головний біль;
запаморочення.