Категорія новин
Лікування кору
Специфічного лікування кору не існує. На відміну від бактеріальних інфекцій, вірусні інфекції не чутливі до антибіотиків. Вірус і симптоми зазвичай зникають приблизно через два-три тижні.
Лікар може рекомендувати:
Пити достатню кількість рідини, щоб уникнути зневоднення.
Зволожувати повітря, щоб полегшити кашель.
Багато відпочивати.
Дієтичні добавки вітаміну А.
Для зняття лихоманки та болю – парацетамол або ібупрофену (аспірин не слід давати дітям до 16 років).
Закривати штори, щоб зменшити надмірну чутливість до світла.
Очищати очі за допомогою вологої вати.
Залишатися поза школою або роботою принаймні 4 дні з моменту появи висипу.
У важких випадках, особливо якщо є ускладнення, вам або вашій дитині може знадобитися госпіталізація для подальшого лікування.
Рекомендації ВООЗ щодо кору
Підтримувати високий рівень охоплення вакцинацією від кору (95%) за допомогою двох доз.
Активно пропонувати вакцинацію особам, які не мають документів щодо вакцинації/імунітету від кору, особам із групи високого ризику інфікування та передачі вірусу (медики, працівники сфери транспорту, туризму).
Експерти ВООЗ наполягають на посиленні епідеміологічного нагляду за випадками «лихоманки з висипом» із метою своєчасного виявлення осіб із підозрою на кір у державних і приватних закладах охорони здоров’я.
Усі країни мають швидко реагувати на привезені з-за кордону випадки кору, щоби запобігти встановленню та відновленню ендемічної передачі.
Також у рекомендаціях ВООЗ передбачено введення добавки вітаміну А (2 дози по 50 000 МО для дитини віком до 6 міс, 100 000 МО для дітей віком 6-12 міс або 200 000 МО для дітей віком 12-59 міс одразу від встановлення діагнозу та наступної доби) всім дітям, у яких діагностовано кір, для зменшення ризику розвитку ускладнень і смертності.
Будьте здорові