Категорія новин
Коли людина протягом дня постійно дивиться на екрани своїх ґаджетів, то варто серйозно замислитися про здоров’я очей. Ці способи допоможуть зберегти зір, якщо ви часто працюєте з гаджетами.
Які способи допоможуть зберегти зір - читайте у нашому матеріалі.
Так, приміщення, де розміщені комп'ютери й відеомонітори має бути просторим з мікроатмосферою, що постійно оновлюється, і добре провітрюватися.
Для зняття напруженості очей добре працює відоме правило 20-20-20. Необхідно кожні 20 хвилин відриватися від монітора і протягом 20 секунд дивитися на предмет, що розташований на відстані 20 кроків. Також рекомендуємо кліпати повіками 20 разів.
Найпростіше - слід підійти до вікна або вийти на вулицю та пройтися, при цьому ми радимо дивитись на об'єкти розташовані ближче і дальше. Стоячи біля вікна по 15 секунд поперемінно дивитися на горизонт і на об'єкт, що знаходиться поблизу (в 10 метрах ).
В домашніх умовах робіть перерви при роботі з комп'ютером, смартфоном, читанні. Кожні 30-40 хвилин відірвіть погляд від екрану/книги і міцно зажмурте очі на кілька секунд. Добре знімають втому вправи для очей. Існують навіть спеціальні застосунки на телефон типу будильника, які дозволяють ставити нагадування про це.
Відволікайтесь від екранів. Смартфони, планшети та комп’ютери тримають очі в постійній напрузі, а це сприяє комп'ютерному зоровому синдрому (Computer Vision Syndrome, CVS).
За комп’ютером сидіть прямо, держіть спину рівно. Не закидайте ногу на ногу, ваші стопи мають твердо стояти на підлозі. Між вами та краєм столу має бути вільний простір хоча б у 5 см. Тривалість роботи з комп’ютером не має перевищувати шість – вісім годин.
Відстань від комп'ютера до очей має бути приблизно 60-70 см, а екран має розміщуватися трохи нижче зорової осі (на 10-15 см) і стояти прямо. Рекомендовано працювати за комп'ютером за хорошого освітлення так, щоб лампа або природне світло не сліпило очі. Бажано працювати у денний час, бо тоді навантаження на очі менше.
Захищайте очі від сонячного проміння. Сонцезахисні окуляри потрібні не тільки як стильний аксесуар. Правильно підібрані окуляри з відповідним рівнем захисту від ультрафіолетових променів допоможуть зберегти ваш зір.
️ Здоровий спосіб життя. Фізичні навантаження, відмова від куріння, здоровий сон та зменшення стресу допоможуть зберегти зір. Візьміть за правило фізичну активність, частіше виходьте на вулицю, дихайте свіжим повітрям, робіть легкі вправи. Варто пам'ятати, що берегти зір складніше, ніж його втратити.
️ Окрім того, слідкуйте за загальним станом здоров’я. Хронічні проблеми зі здоров'ям можуть негативно впливати на ваш зір. Якщо у вас є діабет або підвищений артеріальний тиск, регулярно перевіряйте зір.
️ Підтримуйте зір правильним харчуванням. Продукти, що покращують роботу серцево-судинної системи, також допоможуть захистити ваш зір. Потрібно вживати у помірній кількості жирні білки, включаючи горіхи, насіння та бобові.
️ Які продукти поліпшують зір?
Повноцінний раціон дозволяє знизити ризики погіршення зору. Особливо актуальним повноцінне меню є для тих, у кого робота пов'язана з навантаженням на очі.
Серед основних продуктів варто вживати:
Шпинат, броколі та листовий салат - ці продукти допоможуть зміцнити захисну систему;
Лохина і полуниця допоможуть знизити прояв симптомів глаукоми;
Червона і чорна смородина корисні людям з короткозорістю;
Обліпиха корисна тим, у кого далекозорість;
Диня допоможе вберегтися від "курячої сліпоти";
Овочі (морква, гарбуз, червоний буряк, білокачанна і кольорова капуста, солодкий перець, часник) - вони допоможуть підтримати гостроту зору.
Своєчасне звернення до офтальмолога за лікарською допомогою, особливо дітей шкільного віку, допоможе зберегти вам зір. Коли люди обирають самолікування замість візиту до лікаря, це може обернутися ще більшими проблемами для здоров’я. Бережіть своє здоров’я.
Щоб звести до мінімуму вплив гаджетів на зір, дотримуйтеся рекомендацій фахівців ДУ "Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ".
Ми бажаємо Вам здоров’я і відмінного зору!