Категорія новин
В чому небезпека немитих овочів і фруктів
Літо та осінь – сезон овочів, фруктів та ягід, які багаті амінокислотами, антиоксидантами, вітамінами, мікроелементами, клітковиною. Це період, коли за допомогою дарів природи ми маємо можливість зміцнити свій організм та наповнити його необхідними поживними речовинами. Завжди виникає спокуса з’їсти яблуко чи сливку прямо з дерева. Та чи не зашкодить це і чи варто мити фрукти та овочі
Відповідь проста. Мити потрібно абсолютно всі овочі та фруктиМити навіть, якщо чистите їх! (шкірка бананів, картоплі, моркви чи буряка). Мити навіть якщо зірвали з дерева, щоб прибрати залишки засобів захисту рослин, пил, хімікати, якими обробляють дерева і те, що було на лапках комах.
Якщо фрукти чи овочі не помиті, при використанні ножа, овочечистки бактерії залишаються на цих кухонних знаряддях і наших руках та переносяться на продукти. За даними FDA (управління санітарного нагляду за якістю та безпекою продуктів), майже 48 мільйонів людей щорічно хворіють на різні кишкові інфекції через немиті або погано промиті овочі, фрукти, зелень і ягоди.
В чому небезпека немитих овочів і фруктів:
На етапі вирощування на фрукти, ягоди, овочі та зелень потрапляють різні забруднення, екскременти тварин, пестициди - хімічні препарати, які використовують для обробки від комах.
Під час збору врожаю на продукти можуть потрапляти шкідливі мікроорганізми, які здатні провокувати харчові отруєння у людей.
Безліч процесів, які проходить зібраний урожай- транспортування, пакування та реалізацію, здатні збільшити ризик зараження плодів.
Мити необхідно всі фрукти, овочі та ягоди. Не тільки ті, що вживають сирими прямо зі шкіркою, а й ті, які спершу потрібно очистити: кавуни, дині, банани, апельсини, гранати, ківі та інші. Під час нарізання або очищення фруктів і овочів від шкірки, мікроорганізми, що знаходяться на поверхні продуктів, через контакт зі шкірою рук можуть потрапити всередину організму людини. Тому важливо ретельно вимити і шкірку.
Правильне миття свіжих фруктів і овочів- перевірений спосіб видалення мікробів з поверхні плоду перед вживанням.
Якщо не мити овочі та фрукти, можна заразитися:
бактеріями роду Salmonella, які викликають захворювання сальмонельоз (характеризується появою гострої діареї, лихоманки, шлункових спазмів);
бактеріями роду Shigella, які спричиняють гостру кишкову інфекцію дизентерію (характеризується появою частих рідких випорожнень, слабкості, нудоти, підвищення температури тіла);
бактеріями Listeria monocytogenes, що спричиняють гостре інфекційне захворювання - лістеріоз (характеризується появою гарячки, діареї, слабкості м'язів, головними болями, судомами, сплутаністю свідомості).
У разі виявлення у себе або ваших близьких симптомів кишкової інфекції, негайно зверніться за консультацією до сімейного лікаря чи інфекціоніста.