Категорія новин
Чи можна їсти листкову зелень з грядки
Листкова зелень має багато корисних властивостей. Корисних речовин, яких потребує організм людини, у зелені набагато більше, ніж в інших продуктах, таких як м’ясо, риба, хліб.
Регулярне вживання зелені:
покращує кровотворення, захищає від анемії, зміцнює імунітет;
виводить шлаки, солі та токсини;
нормалізує тиск, рівні цукру й холестерину;
нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.
Рутин, якого в салаті дуже багато, зміцнює стінки судин та захищає від атеросклерозу. Магній зміцнює нервову систему і зменшує згубний вплив стресів. Усього кілька листочків на день підтримують хороший настрій, покращують метаболізм, посилюють концентрацію, відновлюють зір. Кальцій зі складу салату засвоюється організмом краще, ніж з кисломолочних та інших багатих кальцієм продуктів.
Салат вважають прекрасною профілактикою діабету. Якщо ви вживаєте його регулярно, то можете на 14% знизити ризик захворіти цією поширеною хворобою. Не дивлячись на те, що листя салату на 96% складається з води, ця культура є мегапопулярною завдяки дуже низькому глікемічному індексу (всього 15).
Усього 100 грамів листя будь-якого салату містить:
тіамін;
пантотенову кислоту;
вітаміни В2, В9, К, РР;
піридоксин;
аскорбінову кислоту;
альфа-токоферол;
мікроелементи (сірка, калій, кальцій, кремінь, фосфор, алюміній, хлор, натрій, бор, залізо, йод, мідь, рутин);
харчові волокна;
лактуцин;
бета-каротин;
лютеїн;
фолієву кислоту.
Всю зелень перед вживанням ми рекомендуємо обов’язково мити, щоб забрати залишки піску, землі, комах та інше. Листову зелень (салат, петрушку, кріп, розмарин, базилік, шпинат) краще мити в стоячій воді, періодично змінюючи її. У такий самий спосіб найкраще помити цвітну капусту, кале і броколі. Листовий салат і капусту кале зручніше мити, відокремивши листки, а цвітну капусту і броколі - розібравши на суцвіття. Замочування у воді позбавляє продукти від піску, землі та дрібних комах, які можуть ховатися в щільній зелені. Необхідно помістити зелень у ємність із прохолодною водою та залишити на кілька хвилин. Після чого слід добре промити зелень, змінюючи воду кілька разів.
Після миття, зелень необхідно просушити за допомогою ручної центрифуги, паперових або тканинних рушників.
Знову ж, рекомендуємо вживати салати із зелені правильно. Найкраще споживати свіжоприготовлений зелений салат. Нагадуємо, що якщо ви бажаєте купити готовий салат, звертайте увагу на його заправку. Краще оминати салати із майонезом - особливо ті, які виглядають не особливо привабливо. До того ж не варто поєднувати в салаті декілька «ризикованих» інгредієнтів, наприклад гриби, яйця, м’ясо та рибу. Вони доволі швидко псуються та можуть спричинити важке отруєння.
Нехай зелень приносить вам тільки користь, пильнуйте своє здоров’я.