Категорія новин
Кір- надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається повітряно - крапельним шляхом і швидко поширюється в громадах, особливо, якщо відсутній колективний імунітет. 2 дози вакцини забезпечують майже 100% захист від кору.
Порадьтеся щодо вакцинації КПК зі своїм лікарем або медичною сестрою.
Щоб прийняти інформоване рішення про вакцинацію, поговоріть з лікарем. Підготуйтеся до консультації та складіть список питань, що вас турбують. Лікар розкаже про вакцину, можливі реакції організму на щеплення та порадить, як користуватися жарознижувальними препаратами, якщо в дитини підвищиться температура. Дізнайтеся, у якому випадку слід звернутися до лікаря та коли потрібно робити наступне щеплення.
Скажіть лікарю, якщо:
вам здається, що дитина хвора;
у дитини є алергія на ліки або їжу;
раніше в дитини була сильна реакція на щеплення;
у дитини є серйозні захворювання серця, легенів, нирок тощо;
у дитини були судоми;
дитина приймає якісь ліки;
дитина проходила курс хіміотерапії, гормональної терапії, отримувала стероїди або ліки, що пригнічують імунітет;
з моменту останнього щеплення минуло менше, ніж 4 тижні.
Якщо не довіряєте своєму лікарю, знайдіть того медичного працівника, з яким будете почуватись спокійно і впевнено. Стежте, щоб вакцини вводили правильно.
Після щеплення спостерігайте за дитиною. Не йдіть з поліклініки одразу після щеплення. Залишіться на 20-30 хвилин, щоб лікар міг побачити, що в дитини немає реакції негайного типу на вакцину. Незначне почервоніння та дискомфорт у місці ін’єкції, підвищення температури - це нормальна реакція дитини на щеплення. Ці симптоми - ознака того, що вакцина діє та організм дитини формує імунітет. Вони зазвичай самі минають за кілька діб. Якщо підвищена температура турбує дитину, ви можете дати їй жарознижувальне - відповідно до порад вашого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Завжди тримайте зв’язок з вашим педіатром чи сімейним лікарем.
Якщо людина контактувала з хворим на кір, вона має отримати вакцинацію протягом перших 72 годин. Пізнішу вакцинацію також рекомендовано, проте її ефективність вже буде не такою високою. У деяких випадках також показане введення імуноглобуліну. Що швидше зроблено вакцинацію, то вищою є імовірність уникнути хвороби чи принаймні полегшити її перебіг.
Вже зовсім скоро наближається сезон грипу.
Чи можна вакцинуватися від кору в цей сезон
Отже, якщо дитина або дорослий почуваються добре, немає жодних причин відкладати щеплення від кору через те, що в країні грип. Попри поширений міф вакцинація не послаблює і не перевантажує імунну систему.
За світовими стандартами застуди з температурою до 38,0°С-38,5°С не є протипоказанням до вакцинації від кору. Вакцинуватися від кору та грипу можна в один день - у різні ділянки тіла. За результатами наукових досліджень окремих випадків бактеріальних та вірусних інфекцій в популяції після щеплення (0–30 днів, 31–60 днів і 61–90 днів), було встановлено, що вакцина КПК не підвищує ризики цих інфекцій, не «перевантажує» імунну систему, не послаблює захист організму в цілому .
Нагадуємо, якщо ваша дитина пропустила якесь щеплення за Календарем – якнайшвидше зверніться до вашого сімейного лікаря чи педіатра, аби це надолужити. Якщо дитині більше 6 років і вона не має жодного щеплення проти кору, потрібно ввести дві дози вакцини з інтервалом 1 місяць.
Якщо ви не пам’ятаєте, чи робили щеплення дитині проти кору, або не маєте документальних підтверджень цього, дитину потрібно вакцинувати. Додаткова вакцинація проти кору не шкодить здорров’ю, а навпаки – посилює захист. Зверніться до сімейного лікаря якомога швидше.