Літо – пора дитячих канікулів, пікніків, відпочинку, фруктів. Але це ще й період, коли харчові отруєння трапляються найчастіше. Як вберегти від кишкових інфекцій дітей та підлітків влітку
Правило №1.
Просто мийте руки. Порада неначе для дітей, але насправді багато дорослих нею нехтують. Мийте руки з милом після кожного відвідування туалету, а також перед приготуванням та споживанням їжі; після громадського транспорту і місць великого скупчення людей, де ви чи ваші діти торкались руками поручнів, ручок дверей та ін.; після контакту з будь-якими тваринами; після робіт із землею або будь-яких інших робіт, у результаті яких руки стали брудними. Мікроорганізми, які потрапили на чисту шкіру рук, гинуть протягом 10 хвилин; а ті, що потрапили на брудну, не тільки залишаються у 95 % випадків, але й здатні до розмноження.
Елементарний профілактичний захід – миття рук допоможе уникнути неприємних наслідків контактів з бактеріями та мікробами. Особливо це актуально для працівників закладів громадського харчування та дитячих установ.
Правило № 2 .
Дотримуйтеся термінів зберігання продуктів. Зберігайте харчові продукти, що швидко псуються (м’ясо, м’ясні, рибні та молочні продукти, кондитерські вироби), в холодильнику в окремих пакетах при температурі не вище 6º С. І обов’язково дотримуйтеся термінів їх зберігання.
Крім того:
Кип’ятіть непастеризоване молоко.
Користуйтеся водою тільки з упорядкованих джерел водопостачання. Воду пийте тільки кип’ячену чи бутильовану.
Старанно промивайте ягоди, фрукти, овочі перед споживанням.
Посуд мийте тільки гарячою водою та зберігайте його в недоступному для мух та тарганів місці.
Влітку не зберігайте тривалий час заливні м’ясні та рибні страви, вінегрети, салати, паштети, форшмак та інше.
Яйця споживайте лише круто зварені або обсмажені з обох боків.
Правило № 3.
Купляйте лише перевірені і сертифіковані продукти. Ми не радимо купувати продукти на стихійних ринках, бо вони не пройшли належного санітарного контролю і можуть бути небезпечними для здоров’я.
Не пробуйте на ринку немиті ягоди, овочі та фрукти. Вживайте їх ретельно промитими проточною водою.
Купуючи хліб, хлібобулочні і кондитерські вироби, слідкуйте, щоб продавець не торкався їх руками. Продавець зобов’язаний давати їх , загорнувши у поліетиленовий пакет. Ці ж правила діють і на продукти, які не миються і не піддаються тепловій обробці.
Не купуйте продукти там, де порушені умови зберігання. Наприклад, такі продукти, як майонез, вершкове масло, маргарин, молочні продукти, ковбасні вироби та інші мають зберігатися в охолоджувальному обладнанні.
Не купуйте продукти, на які сідають мухи. Уникайте споживання м’ясних виробів, в’яленої та копченої риби домашнього приготування. Ні в якому разі не купуйте продукти, термін придатності яких закінчився. Вимагайте у продавців сертифікат якості харчових продуктів.
Не кладіть в одну сумку хліб, овочі, фрукти та інші продукти, особливо сире м’ясо і рибу, якщо вони не упаковані окремо в поліетиленові пакети.
Правило №4.
При розладі травлення не займайтесь самолікуванням, особливо дітей. Негайно звертайтесь до лікаря
Ми бажаємо Вам здоров’я