Категорія новин
Існує відома крилата фраза «Пуд солі з'їсти» (спілкуватися, прожити з людиною пліч-о-пліч тривалий час). За оцінками фізіологів, сучасна людина споживає в рік близько п'яти кілограмів солі, отже, удвох пуд солі можна з'їсти за півтора-два роки.
Звичайна харчова сіль у великих кількостях є отрутою — летальна доза в 100 разів перевищує добову норму споживання і становить 3 грами на 1 кілограм маси тіла, тобто для людини вагою 80 кг смертельною є доза в 240 грамів солі.
Сіль, яка продається в магазинах, складається з NaCl приблизно на 97 %, інша частка припадає на різні добавки. Найчастіше додають йодиди і карбонати, в останні роки все частіше додають фториди. Іноді в кухонну сіль додають інші допоміжні речовини, наприклад ферроціанід калію (E536 в європейській системі кодування харчових добавок; неотруйна комплексна сіль) як агент, що запобігає злипанню.
Розсипана сіль у багатьох культурах вважається поганою прикметою.
Більшість солі у сучасному харчуванні ми отримуємо з ресторанної їжі та запакованих оброблених продуктів.
Наприклад, близько 75% солі, отримується через харчування з обробленої їжі.
Решту, лише 25% солі, ми отримуємо природно - через продукти (додаємо під час приготування страв чи солимо їжу під час споживання).
Солені перекуси, консервовані супи і супи швидкого приготування, оброблене м’ясо, мариновані продукти та соєвий соус. Ось приклади продуктів, де багато солі.
До речі, є деякі продукти, де є багато солі, але ми думаємо, що там її немає (або майже немає). Наприклад, хліб, домашній сир чи деякі пластівці на сніданок (уважно читайте склад).