Категорія новин
👆 Кір – це прогнозована та контрольована інфекція і для її запобігання вже більше 50 років існує вакцина. При охопленні 98% населення вакцинацією виникає «колективний імунітет», який запобігає поширенню вірусу.
🌍 Переважна більшість європейців мають усі щеплення проти кору за календарем, тому в 42 з 53 країн Європи вдалося зупинити поширення кору. Проблемними залишаються ті країни, в яких рівень охоплення щепленнями недостатній, на жаль, серед цих країн знаходиться й Україна.
🔹 Як попередньо вже інформувалось, спалахи цього захворювання мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожних чотири-п’ять років. Попередній спалах кору тривав у нас у 2017-2019 роках, і з огляду на те, що спалахи циклічні, новий є невідворотним. Головна причина цього - недостатнє охоплення щепленнями.
Незважаючи на те, що перед пандемією COVID-19 рівень вакцинації в Україні зростав, під час пандемії він знову знижувався.
😞 Війна в Україні створює ще більш сприятливі умови для поширенню кору. Військові дії спричинили руйнування медичної інфраструктури, ускладнили доступ людей до медичних послуг, зокрема вакцинації.
До того ж війна призводить до великих скупчень людей у прихистках, бомбосховищах, зокрема в укриттях в освітніх закладах. У таких умовах кір поширюється швидше, тому як ніколи важливо захистити себе та дітей - вакцинуватися.
✅ Кому загрожує кір?
Оскільки контагіозність кору становить 99%, вакцинація є єдиним дієвим засобом профілактики.
Хвороба небезпечна для всіх невакцинованих людей, особливо для дітей до року. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не були вакциновані, також є вразливими до захворювання. У дорослих і дітей, молодших року, кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.
👆 Невакциновані медичні працівники також наражаються на ризик захворіти.
✅ Як захиститися від кору?
Специфічного лікування від кору немає. Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби - вакцинація.
Звертайте увагу пацієнтів! Дотримання здорового способу життя - це завжди добре, але так званий «загальний» імунітет НЕ захищають від кору!
✅ Чи безпечні вакцини від кору?
Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за пів століття вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики захворювання. За інформацією UNISEF, саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів. Тільки з 2000 по 2016 роки смертність від кору знизилася на 79%, а це означає, що вакцини зберегли 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі. Більшість європейців мають щеплення КПК.
за календарем, тож у 42 з 53 країн Європи вдалося зупинити поширення кору.
✅ Чи можна вакцинуватися під час спалаху?
Необхідно! Під час спалаху надзвичайно важливо захистити дітей і дорослих від кору! Вакцинація - це єдиний надійний захист від цього інфекційного
захворювання.
✅ Яка ситуація з вакцинацією проти кору на Тернопільщині?
💉🛡 На Тернопільщині триває загальнонаціональна catch-up кампанія з «наздоганяючої вакцинації» проти кору для дітей, які внаслідок зміни місця проживання, тимчасового виїзду за кордон чи інших обставин пропустили планові щеплення.
В рамках catch-up кампанії проти кору на Тернопільщині, виконано 1922 профілактичних щеплення (станом на 28 серпня). Відповідно, показник охоплення щепленнями вакциною КПК серед дітей в області становить 19,5% від запланованого.
🫂Будьте здорові! Бережіть себе та близьких!
Кір - небезпечний для всіх невакцинованих людей, особливо для дітей до року