Категорія новин
Ротавірусна інфекція (ротавірусний ентерит) – це одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини. Він є найбільш поширеною причиною важких діарейних захворювань у дітей молодшого віку. Майже кожна дитина у світі до 5-річного віку заражається ротавірусом, принаймні, один раз.
Ротавірус дуже заразний, захворіти можна після потрапляння до організму менше 100 вірусних частинок. Тому часто спалахи виникають в дитячих організованих колективах.
Джерелом хвороби є людина. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час прийому їжі.
Симптоми захворювання переважно з’являються через 2 дні й часто починаються із блювання. Потім настає часта діарея, що триває протягом чотирьох-восьми днів. Також характерна субфебрильна температура (37-37,5ºС). Особливо небезпечними для немовлят і маленьких дітей можуть бути додаткові симптоми, такі як втрата апетиту, зневоднення.
Негайно зверніться до лікаря, якщо у вашої дитини:
надмірна сонливість або надто тривалий сон;
часте блювання;
менше бажання пити рідину;
випорожнення чорного кольору або в них є кров чи гній;
будь-яке підвищення температури тіла в дитини до 6 місяців;
висока температура тіла більше 24 годин у дитини старше 6 місяців.
Лікування гострої ротавірусної інфекції є неспецифічним і передбачає, насамперед, боротьбу зі зневодненням.
Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є дотримання правил особистої гігієни та вакцинація.
Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання. Для забезпечення раннього захисту від інфекції достатньо дві або три дози, відповідно до інструкції зареєстрованих в Україні вакцин.
В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції належить до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом.