Категорія новин
Гортаємо далі матеріал фахівців Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб, аби вміти вчасно й правильно піклуватися про себе ❣️.
Насправді існує безліч нелікарських методів лікування афективних розладів, схвалених традиційною медициною. До методів лікування депресії без ліків відносяться розвантажувально-дієтична терапія, голкорефлексотерапія, світлотерапія, дозована гіпоксія і навіть лікування безсонням. Максимальний ефект від психотерапії можна отримати в комплексі з медикаментозним лікуванням і соціально-реабілітаційними заходами. Не варто забувати про допомогу, підтримку близьких людей (що саме вони можуть і повинні зробити), вона одна іноді може замінити і психотерапію, і антидепресанти, і будь-яке інше альтернативне лікування депресії!
✅ А як позбавитися самостійно?
Якщо симптоми цього стану виражені слабо, і ви не хочете звертатися до лікаря, тоді можна спробувати самостійно впоратися з осінньою депресією. Відразу зауважу, такі методи як “чарка чаю” категорично протипоказані. Поганий настрій алкоголем не лікують. До речі, зловживати кавою також не варто. А що ж тоді може допомогти, як позбавитися від осінньої депресії? Необхідно частіше бувати на свіжому повітрі, ловити рідкісні промінчики сонечка. Якщо сезонний афективний розлад виникає саме восени, коли ми втрачаємо прихильність сонця, тоді по можливості треба максимально заряджатися сонячною енергією.
Намагайтеся уникати всього, що викликає негативні емоції – сльози і скарги на несправедливість життя подруги, жалісні фільми з трагічним кінцем в цей період вам протипоказані. Однією з причин нестачі серотоніну і мелатоніну може бути недостатнє надходження в організм продуктів, що містять амінокислоту триптофан. Необхідно цю нестачу заповнити.
✅ Профілактика
Якщо напади зниженого настрою у вас майже завжди супроводжують прихід осені, тоді в якості профілактики осінньої депресії вам може знадобитися прийом медикаментів. Зверніться до лікаря, щоб він підібрав відповідний препарат, визначився з дозою. Самостійно приймати подібні засоби тільки тому, що подруга вже так робить, ні в якому разі не можна. Збалансоване регулярне харчування, дозоване фізичне навантаження (систематичне зайняття спортом), відмова від вживання спиртних напоїв, правильне планування свого дня і регулярний сон – усе це також необхідно узяти на озброєння.
✅ Основні рекомендації психолога:
☑ зміна відношення до себе: прийняття і любов – полюби себе таким, якій ти є;
☑ при виході на вулицю надівати яскравий одяг, або хоч би використати яскравий аксесуар;
☑ на обличчі – приваблива посмішка;
☑ перед виходом, навіть у разі нестачі часу, люблячими очима дивимося на себе у дзеркало і говоримо “я найчарівніша і найпривабливіша”;
☑ поїздки за місто, прогулянки на свіжому повітрі, де при нагоді «обіймаємо» дерева, беручи від них позитивну енергію і залишаючи негатив;
☑ якомога більше часу проводити на свіжому повітрі, на сонці, освітлення в дома і на роботі треба зробити більш яскравим;
☑ раніше прокидатися і раніше лягати, відпочивати вночі;
☑ правильне харчування + наведені вище продукти + трав’яні відвари з чабрецю, м’яти та липи;
☑ уникати конфліктних ситуацій як на роботі, так і вдома;
☑ більше говорити про любов і робити компліменти (як близьким, так і оточуючим);
☑ любов і тепло хатніх тварин;
☑ телефонуйте друзям, однокласникам, однокурсникам;
☑ фітнес, зайняття спортом;
☑ кіно, книги, театр – усе позитивне, яскраве, смішне;
☑ частіше радіємо і сміємося;
☑ у разі потреби йдемо до психолога – він зрозуміє та підкаже.
♥ Ми бажаємо Вам здоров'я!
Додаткові картинки новин
Лікування депресії без антидепресантів: міф чи реальність?