Категорія новин
Вживання буряків можуть покращити ваше здоров’я!
Звичайний буряк використовувався ще в колишні часи, коли люди не лише вживали його корінь, але й листя, яке має аромат подібний до шпинату. У XIX столітті корінь буряка почали застосовувати не лише в їжу, але й використовували для виробництва цукру або виробництва алкоголю. Існує два кольори забарвлення буряка - червоний та білий. Обидва види дуже багаті цукром, який краще засвоюється, ніж цукор з цукрового очерету.
Буряк також дуже багатий крохмалем. Він містить вітаміни B, марганець і калій, магній, залізо, мідь та фосфор. Листя буряка містять багато вітаміну А, а коріння вітамін С. З дієтичної точки зору, червоний буряк - найцікавіша різноманітність буряка із-за його лікарських властивостей. Використання буряка в лікарських цілях було доведене сучасними науковими дослідженнями.
Буряк має антиоксидантні та протизапальні властивості, є відмінним засобом для профілактики серцево-судинних захворювань. Червоний пігмент буряків беталаїн надає позитивний ефект при порушенні обміну речовин, шлунково-кишкових захворюваннях, при цукровому діабеті 2 типу. А ще буряк містить мікроелементи та вітаміни, що позитивно впливають на імунітет.
У першу чергу, сприяти поліпшенню стану здоров’я при гіпертонії, атеросклерозі, цукровому діабеті 2 типу та деменції.
Буряк усуває токсини в організмі. Буряк очищає не лише нирки, але також і кров, зменшуючи кислотність нашого організму, і сприяє очищенню печінки. Цей овоч стимулює наш мозок і усуває токсини, підтримуючи хороше психологічне здоров'я і запобігаючи передчасному старінню.
Прийом в їжу буряка запобігає появі або зростанню злоякісних пухлин. У тих людей, що мають злоякісну пухлину покращується опірність до хвороби. Дуже корисно вживати цей овоч в комбінації з іншими овочами, які допомагають очищати організм і запобігати цій жахливій хворобі, наприклад: помідори, цибуля або огірки. Вживання буряків сприяє поліпшенню стану хворих і під час променевої терапії та лікування цитостатиками. У китайській народній медицині буряки застосовували для лікування фіброміоми, фіброаденоми, мастопатії, аденоми простати.
Вміст вітаміну В9 в буряці ідеально підходить для запобігання хворобам серця та судин. Безперешкодному плину крові сприяють деякі складники буряків: магній (вміст більший, ніж у будь-якому з овочів), кальцій, калій, цинк. Вони посилюють дію один одного, сприяючи розчиненню солей щавлевої кислоти, їх виведенню, очищаючи кровоносні судини від атеросклеротичних бляшок, розширюючи їх, зміцнюючи стінки капілярів, розріджуючи кров. Завдяки високому вмісту клітковини, він знижує рівень шкідливих холестеролу і тригліцеридів. А флавоноїди і вітамін С, що також містяться в коренеплоді, зміцнюють стінки капілярів. Тому буряки корисні за гіпертонії та інших серцево-судинних хвороб.
Буряк має омолоджуючі властивості, вживання якого може підтримувати нас в тонусі. Ці властивості набирають чинності завдяки наявності в овочі фолієвої кислоти. Ця кислота сприяє створенню нових клітин. Споживання буряка робить нашу шкіру молодою та здоровішою
Щоб повною мірою використовувати цілющі властивості буряка потрібно споживати його сирим, оскільки при приготуванні буряк дещо втрачає свої корисні властивості. Не дивлячись на всі його переваги, необхідно знати, що червоний буряк не дуже корисний для тих, у кого слабкий шлунок або для тих, у кого підвищена кислотність. Буряк, як капуста, шпинат, морква та ріпа є джерелом нітратів і шкідливий для немовлят у віці менш ніж 6 місяців. Помірковано рекомендуємо вживати буряк при цукровому діабеті. Хворим на цукровий діабет овоч слід порізати соломкою і витримати в холодній воді впродовж 10-12 годин, щоб зменшити цукристість.
Нагадуємо: щойно вичавлений буряковий сік може спричинити несприйняття у вигляді нудоти, гикавки, загальної слабкості, зниження кров’яного тиску. Щоб уникнути зазначених неприємностей, сік відстоюють у холодильнику або в іншому темному прохолодному місці не менш як 2-3 години. Перед вживанням підігріти. Розпочинати пити його чи вводити в суміші (із морквяним, огірковим, лимонним, журавлинним) слід із малих доз (дорослі - 1 десертна ложка, діти - 1 чайна). Корисно вживати за 15 хв перед їжею 2 ст. л. суміші свіжих соків буряків, моркви, редьки (порівну).
Дуже багато в буряках йоду. Йод бере участь у створенні фагоцитів - патрульних клітин крові, які знищують баластні та чужорідні тіла в клітинах. Крім того, без йоду неможливий синтез гормону щитоподібної залози тироксину, порушується діяльність усіх органів ендокринної системи, внаслідок чого утворюються зоб, тиреотоксикоз, ожиріння, порушується психічний та фізичний розвиток організму, робота центральної нервової системи та серця.
Виявлений у 50-х роках ХХ ст. противиразковий вітамін U спочатку вважали притаманним лише капусті, однак він входить і до складу буряків, тож ці плоди теж протидіють запальним процесам у кишківнику, знеболюють, сприяють загоєнню виразок та ерозій. За виразки, хронічного гастриту ліпше вживати варені овочі. Крім того, вони добре очищають травний тракт завдяки клітковині та пектинам, що вбирають шкідливі речовини: продукти розпаду мікробів, залишки кишкових паразитів, холестерин, солі важких металів тощо, активізують перистальтику. Тому буряки повинні бути обов’язково в меню тих, хто страждає від закрепу. Люди літнього віку мають починати день із салату з сирих чи варених буряків. Крім того, вітамін U має протиалергійні властивості.
Буряки дуже корисні і для чоловіків, адже вони вирізняються високим вмістом цинку, що так само бере участь у процесах кровотворення, а ще регулює обмін речовин, а ще позитивно впливає на роботу статевих залоз.
Жінкам бурякотерапія вкрай потрібна, особливо в разі порушення місячного циклу, в дні місячних та в клімактеричному періоді.
Пам’ятайте, здоровий спосіб життя ніхто не скасовує: не переобтяжуйте організм кофеїном, нікотином, алкоголем, жирною, солоною та іншою нездоровою їжею, ведіть активний спосіб життя, дбайте про здоровий сон та бережіть свою нервову систему.
Ми бажаємо Вам здоров’я!