Категорія новин
Одне яблуко на день - залишить вашого доктора без роботи. Ця англійська приказка якнайкраще характеризує корисні властивості яблук, фруктів, з якими ми усі так добре знайомі. У чому ж полягають цілющі властивості яблук?
Хоч яблука і не є лідерами серед інших овочів та фруктів за вмістом вітамінів і корисних мікроелементів, проте, вважаються одними з найбільш універсальних фруктів на нашому столі. Обумовлено це тим, що в яблуках міститься велика кількість вітамінів (A, B1, B2, B5, C), заліза, кальцію, калію і йоду (у кісточках). Також в яблуках міститься пектин, кварцетин і клітковина. Саме в яблуках поєднання вітамінів і мінералів оптимально!
В яблуках містяться речовини, які сприяють активнішому засвоєнню заліза з інших продуктів харчування. Залізо сприяє збільшенню вироблення організмом гемоглобіну, речовини, відповідальної за перенесення кисню в крові до клітин. Крім того, нормальний рівень гемоглобіну потрібний для підтримки високої працездатності і активної розумової діяльності людини.
А ось кальцію в усіх сортах яблук - предостатньо. Цей елемент відповідає за нормальний ріст нігтів, зубів людини, а також за забезпечення механічної міцності кісток скелету. Також кальцій дуже важливий для хорошого згортання крові.
Калій в яблуках сприяє поліпшенню роботи серцево-судинної системи і стабілізує вироблення більшої частини ферментів в організмі. Згідно результатів останніх досліджень, щоденне вживання фруктів, що містять калій, знижує рівень кров'яного тиску і зменшує ризик інсульту на 10-15 відсотків.
Йод міститься не в самих яблуках, а в їх насінні (темні «кісточки» в центрі яблука). Для того, щоб забезпечити організм денною нормою йоду, досить з'їсти п'ять-шість сімян яблука. У цьому насінні також міститься невелика кількість синільної кислоти, тому зловживати яблучними «кісточками» - не варто.
Яблука багаті також пектинами - полісахаридами, які сприяють зниженню рівня холестерину в крові і є м'яким безпечним стимулятором перистальтики кишківника. Пектини захищають ваші судини і покращують роботу травної системи (діючи у поєднанні з клітковиною, яка також міститься в яблуках). Якщо ви будете з'їдати хоча б одне велике яблуко в день, рівень холестерину у вашій крові помітно знизиться, зменшиться ризик розвитку атеросклерозу. Крім того, у вас стабілізується артеріальний тиск, покращиться самопочуття. Рекомендується вживання яблук у період після перенесення інфаркту.
Яблука мають потужний антиоксидантний ефект, завдяки наявності в них кварцетину. Кварцетин ефективно протидіє розвитку ракових клітин, знешкоджуючи канцерогени, і чинить загальнозміцнюючу дію на імунну систему людини. У поєднанні з вітаміном С кварцетин запобігає негативній дії вільних радикалів на живі клітини і таким чином стає перешкодою раннього старіння.
Ще однією корисною властивістю яблук, є їх здатність до механічного очищення зубів. Замість того, щоб скористатися жувальною гумкою після їди, набагато корисніше буде з'їсти яблуко. Воно і зуби очистить, і вб'є шкідливі бактерії, що роз'їдають зубну емаль.
Сорти яблук, багаті пектинами, необхідно їсти людям, що працюють в умовах підвищеного ризику (наприклад, на шкідливому виробництві). М'якоть корисних плодів перешкоджає всмоктуванню в кров деяких токсинів, бактеріальних отрут, випарів ртуті, кобальту, свинцю, стронцію.
При надмірній масі тіла дієтологи рекомендують регулярно влаштовувати розвантажувальні дні, під час яких ви можете їсти тільки свіжі яблука. Така дієта нікому ще не зашкодила - клітковина та корисні для організму речовини допоможуть вам уникнути проблем з травленням і зменшити накопичення жирових запасів у проблемних зонах.
Споживайте яблука і будьте здорові