Категорія новин
У Європі з-поміж 2500 різновидів грибів 200 видів є потенційно отруйними, а 80 із них ростуть на території України. Період вегетації грибів в Україні досить тривалий: від травня до листопада, тобто складає майже 6 місяців.
При цьому найнебезпечнішими є гриби, отруєння якими представляє реальну загрозу для життя дитини (гриби, що містять отрути гепатонефротропної дії, наприклад бліда поганка)
Найчастіше вони зустрічаються в лісових регіонах України – Волинській, Івано-Франківській, Рівненській та нашій, Тернопільській, областях.
Період вегетації грибів в Україні досить тривалий: від травня до листопада, тобто складає майже 6 місяців.
Щорічно ми попереджаємо населення про небезпеку отруєння грибами, наголошуючи про заборону вживання грибів дітям до 12 років.
Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб нагадує, як уникнути отруєнь грибами.
Основні причини отруєнь:
- вживання отруйних грибів;
- неправильне приготування умовно- їстівних грибів;
- вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
- вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників). Значна кількість грибів, які досі вважалися їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд - також може статись отруєння.
Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання - ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов'язково прокип'ятіть 15-20 хвилин.
Найкраща профілактика отруєння грибами – відмовитись від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі і споживати штучно вирощені печериці та гливи, які продаються у магазинах. Пам’ятайте: пильне ставлення до свого здоров’я та здоров’я Ваших близьких - основа для запобігання отруєння грибами.
Увага! У жодному разі не довіряйте наступним народним способам визначення отруйності грибів, які подані в нашій інфографіці
Ми бажаємо Вам здоров’я!
Додаткові картинки новин