Категорія новин
💁 І знову прийшла осіння пора. Починаємо хандрити і симулювати депресію. А у когось дійсно починається складний і болючий для психіки період.
Коли надворі стає менше світла, багато хто почувається пригніченим. Значну роль в нашому організмі відіграє гормон серотонін. А на його вироблення в організмі великий вплив має сонячне проміння. Тому дисбаланс цього гормону відзначається якраз восени, і депресивні настрої турбують нас саме у найкоротші місяці року.
👉 Проте такий стан не можна називати депресією. Класична депресія — це серйозне психічне захворювання, яке потребує тривалого лікування. Причинами депресії є, як правило, порушення біохімічних процесів в організмі, також хвороба може мати генетичне походження. Але у повсякденному житті люди дуже часто підміняють поняття депресії і хандри.
🍂 Основні ознаки хандри — погіршення настрою, тривожність, небажання виконувати звичну роботу, порушення сну. Зазвичай такий стан нетривалий, він минає за декілька днів і не потребує якогось лікування, бо не зачіпає біохімічні процеси в організмі. Проте, якщо ці симптоми не минають протягом двох тижнів, краще звернутися до лікаря.
📝 Симптоми депресії:
✔️ постійно пригнічений настрій,
✔️ відсутність задоволення від справ, які раніше приносили радість,
✔️ різко знижений інтерес до будь-яких активностей,
✔️ різкий набір або втрата ваги,
✔️ порушення сну, безсоння,
✔️ зайва збудженість або навпаки – пригальмування,
✔️ різко виникає втома, навіть якщо ви тільки прокинулися,
✔️ постійне почуття провини, відчуття власної меншовартості, почуття невдахи, ✔️ постійні думки про смерть і / або спроби нашкодити собі, спроби самогубства.
☝️ Крім того, восени загострюються хронічні хвороби: артеріальна гіпертензія, захворювання шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату чи ті, які пов'язані з обмінними процесами тощо. І це також провокує поганий настрій, тривогу. Тож якщо маєте хронічні захворювання, обов'язково у міжсезоння приділяйте їм увагу. Буває, що таким пацієнтам, крім консультації сімейного лікаря, кардіолога, гастроентеролога чи ендокринолога, потрібна ще й порада психіатра чи психотерапевта.
картинка