Категорія новин
18 вересня проводиться #Всесвітній_день_моніторингу_якості_води. Ці вересневі заходи у другій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.
Прісна вода на Землі становить лише 2,5% від загальної кількості води, тоді як 70% поверхні Землі вкрито водою. Близько 70% промислових відходів скидається у воду. 80% забруднення води відбувається через побутові стоки. Понад 6 мільярдів фунтів сміття, здебільшого пластику, щороку опиняються в океанах. Майже 97% води у світі є солоною або непридатною для пиття.
Всесвітній день моніторингу якості води - це міжнародний день, заснований 2003 року Американським фондом чистої води як глобальна просвітницька програма. Програма, що згодом отримала назви "Всесвітній день моніторингу якості води" і "Водний виклик EarthEcho", спрямована на підвищення обізнаності громадськості та залучення до захисту водних ресурсів по всьому світу шляхом надання громадянам можливості проводити базовий моніторинг місцевих водойм.
Всесвітній день моніторингу якості води спочатку відзначався щорічно 18 вересня. Спочатку цю дату обрали на місяць пізніше (18 жовтня), щоб відзначити річницю ухвалення в США Закону про чисту воду, який був ухвалений Конгресом у 1972 році для відновлення і захисту водних ресурсів країни. У 2007 році дату було змінено, щоб полегшити участь в акції в тих частинах світу, де в цей час температура сягає нуля. З 2018 року EarthEcho International закликає учасників проводити свої моніторингові заходи в рамках "#EarthEcho_Water_Challenge" у будь-який період між 22 березня (Всесвітній день води) і груднем кожного року.