Категорія новин
🟩 Профілактика дитячого ожиріння 👇
📌 Якщо можете, годуйте немовля груддю.
Дослідження 2014 року показало зв’язок грудного вигодовування та зниження ризику ожиріння у дитини. Проте, не факт, що годування малюка груддю на 100% застрахує від ожиріння в майбутньому.
📌 Давайте дитині адекватні для неї об’єми порцій.
👉 Американська академія педіатрії пояснює, що малюкам не потрібно забагато їжі. Дітям від одного до трьох років достатньо 40 калорій на кожні 2,5 см зросту.
📌 Привчіть дитину до здорової їжі.
Заохочуйте сина чи доньку спробувати різні фрукти, овочі та протеїни з самого малечку. Коли вони виростуть, здорове харчування вже буде їм звичне.
📌 Правильно харчуйтеся всією родиною.
Важливо не лише привчати дитину до здорових страв, а й подавати їй здоровий приклад.
📌 Заохочуйте дитину їсти повільно та тільки тоді, коли вона голодна.
Так, і жодних «Що значить, ти не хочеш борщику? Вже перша година!». Переїдання трапляється, коли людина їсть, не дочекавшись голоду. Надмірне «пальне» зберігається в організмі у вигляді жиру та призводить до ожиріння. У дитини краще засвоюватиметься їжа, якщо вона їстиме, коли зголодніє, та повільно жуватиме.
📌 Не зберігайте в домі шкідливу їжу.
І не треба буде проводити розслідування, хто з’їв заборонену цукерку з вазочки, поки батьки не бачили? Намагайтеся заповнювати холодильник здоровими смаколиками.
🤔 Якщо вашій дитині складно відмовитися від цукерок, спробуйте корисну альтернативу. Наприклад, фруктову пастилу чи зефір з яблучним пектином і агар-агаром, виготовлені без додавання цукру.
📌 Заохочуйте дитину рухатися.
#ВОЗ рекомендує дітям та підліткам принаймні годину на день присвятити фізичній активності. Запропонуйте малюку ігри на свіжому повітрі, заняття спортом чи зарядку. Якщо ви живете за містом, попросіть дитину допомогти вам на подвір’ї, або виконати елементарну хатню роботу – це теж вважається фізичною активністю!
📌 Слідкуйте, скільки часу дитина проводить перед монітором.
☝️ Чим більше він «в комп’ютері», тим менше сну чи активної діяльності. Займіть дитину енергійною грою замість гаджета.
📌 Впевніться, що дитина висипається.
📊 Дослідження показують, що недосип викликає набір ваги і у дітей, і у дорослих. Перевірте, чи є у вас і у вашої дитини режим сну, вечірні ритуали (гігієнічні процедури, читання книжки тощо), зручні ергономічні подушка та матрац.
📌 Знайте, що їсть ваша дитина, коли вона не вдома.
🧏 Звичайно, не можна контролювати кожен її крок та перекус. Проте ви можете з нею поговорити та розпитати, що їй дають на обід у школі чи садочку.
🟩 Профілактика дитячого ожиріння 👇