А чи вам відомо, що ваше серце розміром з ваш кулак і є найсильнішим м’язом у вашому тілі? Воно почало битися приблизно через три тижні після зачаття.
Протягом життя (70-80 років) людське серце здатне заповнити близько 3500 стандартних залізничних цистерн, а стандартна нафтова цистерна - 60 тонн. За 70 років життя серце людини скорочується більше 2 500 000 000 разів. З кожним скороченням серце виштовхує в артерії 70-80 мл крові. Приблизно 12 ударів досить, щоб заповнити, наприклад, стандартний літровий пакет. Ці цифри вірні в стані спокою. При фізичному навантаженні обсяг крові, що перекачується, зростає в кілька разів. При максимальних фізичних навантаженнях - в 4-5 разів, з кожним ударом виштовхується в артерії більше 200 мл крові. Повний обіг крові серцем дорослої людини відбувається за 20-28 сек, дитини - за 15 сек, у підлітка - за 18 сек.
Завдяки серцю кров циркулює кровоносними судинами в організмі, постачаючи кисень та поживні речовини до всіх органів, за виключенням одного - рогівки ока. Це пояснюється тим, що в рогівці немає кровоносних судин, тому кисень вона отримує з повітря, а живлення- зі сльозової рідини. За добу кров обертається по тілу 1,5-2 тисячі разів.
За даними одного з найбільших медичних і дослідницьких центрів світу «Mayo Clinic», частота серцебиття здорової людини в стані спокою - від 60 до 100 ударів на хвилину. У немовлят серце б’ється частіше - до 190 ударів, а серцебиття натренованих спортсменів повільніше, ніж у решти людей - від 40 до 60 скорочень на хвилину.
Нагадуємо, що серцево-судинні захворювання (ССЗ) є вбивцею номер один у світі. ССЗ - це клас захворювань, які вражають серце або кровоносні судини (вени та артерії). За даними ВООЗ від ССЗ у світі помирає більше людей, ніж від будь-якої іншої причини: понад 20,5 мільйонів щороку. З цих смертей 85% спричинені ішемічною хворобою серця (наприклад, серцевими нападами чи інфарктами) та цереброваскулярними захворюваннями (наприклад, інсультами).
В Україні смертність від захворювань серця – одна з найвищих у світі. Серцево-судинні захворювання найчастіше зустрічаються у людей старше 45 років, ризик їх розвитку збільшується з віком. У чоловіків більше шансів захворіти в ранньому віці, ніж у жінок.
Основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань - це артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, надмірна вага, цукровий діабет, гіподинамії, тютюнопаління і стреси.
Ваше серце заслуговує кращого - бережіть його! Використовуй своє серце, щоб здійснити свої мрії!
#ЗахистиСерце
#гіпертонія #hypertension #heart #серцевосудиннізахворювання #СтаньНаВартіСвогоСерця #профілактикасерцевосудиннихзахворювань #ризикиССЗ #харчування #здоровехарчування #healthyNutrition #здоровийспосібжиття #промоціяздоровогоспособужиття
Якщо ви хочете прожити довге життя, позбавити себе від можливості складного лікування або навіть операцій, рекомендуємо дотримуватись порад ДУ "Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України". Бажаємо Вам міцного здоров’я!
Категорія новин