Категорія новин
Їх закупила Державна установа «Центр громадського здоров’я МОЗ України» за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні .
Про це йшлося на робочій нараді у Департаменті охорони здоров'я Тернопільської ОВА за участі директорки департаменту охорони здоров’я Ярмоленко Ольги; заступника директора департаменту охорони здоров’я ТОВА Кравчука Вадима; експертів департаменту охорони здоров’я; заступника генерального директора з дослідження біологічних факторів ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Паничева Володимира; завідувачки відділу епіддосліджень (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб» Маціпури Світлани; заступниці медичного директора, завідувачки поліклінічного відділення КНП «Тернопільський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр» ТОР Мадич Світлани; завідувачки спеціалізованого амбулаторно-поліклінічного відділення профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» ТОР Заяць Софії.
З метою покращення епідеміологічного нагляду за туберкульозом в Тернопільській області проаналізовано епідемічну ситуацію з туберкульозу на адміністративних територіях області; організацію роботи з виявлення контактних осіб з хворим на туберкульоз та обговорення взаємодії служб у даних питаннях в умовах реформування громадського здоров'я та прийняття нових Стандартів охорони здоров'я при туберкульозі під час війни.
Впродовж заходу надано пропозиції щодо взаємодії фтизіатричної служби, Тернопільського ЦКПХ i закладів медичної допомоги області у реалізації завдань.
Даний проєкт дасть змогу не лише налагодити співпрацю між різними секторами – закладами охорони здоров’я та громадського здоров’я, визначити пріоритезацію груп ризику, обстежити осіб, які підлягають обстеженню на ТБ-інфекцію, а й набути досвіду інноваційного методу виявлення ТБ-інфекції – використання тестів вивільнення гамма-інтерферону на основі імуноферментного аналізу, так званих квантиферонових тестів. Ці квантиферонові тести рекомендовані ВООЗ та активно розпочинають впроваджуватись в Україні.
____
Додамо, що Міністерством охорони здоров’я України визначено, що діагностика ТБ-інфекції за допомогою квантиферонових тестів буде проводитись в лабораторіях регіональних ЦКПХ. Для цього визначено 9 пілотних регіонів, серед яких і Тернопільщина
Додаткові картинки новин