Категорія новин
При виділенні основних ознак даного захворювання слід окремо розглядати безжовтяничну та жовтяничну форми захворювання, оскільки клінічні прояви мають свої особливості.
Основні симптоми жовтяничної форми:
Початок захворювання зазвичай гострий. Рідше за кілька днів до розвитку бурхливої клінічної картини дитина може скаржитися на слабкість, зниження працездатності, швидку стомлюваність.
Підвищення температури тіла до 39,5–40,5°С, яке супроводжується ознобом, явищами інтоксикації (ломота в тілі, головний біль). Триває, в середньому, від 7 до 13 днів
Біль у м'язах. Якщо в перший день захворювання вона носить дифузний характер, то далі превалює локалізований біль у литкових м'язах. Із болем у литках можуть поєднуватися больові відчуття в попереку, м'язах стегон. Також відзначається підвищена чутливість м'язів, вони стають болісними під час дотику.
Розлади сну (безсоння).
Зниження апетиту, може спостерігатися блювота.
Жовтяниця. Спочатку спостерігається невелике пожовтіння склер, потім, на 4–6 день захворювання, з'являється пожовтіння шкірних покривів.
Невелика набряклість обличчя та верхньої половини тулуба.
Підвищена кровоточивість, можливий розвиток крововиливів у склери, слизові оболонки, носові кровотечі. За тяжкого перебігу можуть спостерігатися шлунково-кишкові кровотечі, у дівчаток — маткові кровотечі.
Герпетичні висипання.
Висип. Визначається менше ніж у половини хворих. Локалізується на кінцівках і тулубі. Характер висипу різноманітний.
Збільшення печінки; болі в животі, в проекції печінки.
Ниркові порушення. Зменшується кількість сечі, що виділяється. Її колір змінюється, стає червонуватим. Можливий розвиток гострої ниркової недостатності.
Безжовтянична форма у більшості випадків виявляється тими ж симптомами, однак варто відзначити такі особливості:
Гарячка менш тривала, зазвичай, 5–10 днів. Підвищення температури до 39–40°С. Гіпертермія супроводжується помірними явищами інтоксикації.
Висип і крововиливи на шкірі та слизових наявні, однак у вигляді одиничних елементів, перебіг більш сприятливий.
Порушення нирок. Також проявляються зниженням діурезу, однак рідко призводять до тяжких структурних змін, гостра ниркова недостатність практично ніколи не розвивається.
Основні симптоми, такі як біль у м'язах, головний біль виражені слабше, порівняно з жовтяничною формою.
Однією з особливостей цього захворювання є різноманіття проявів цієї хвороби, оскільки у процес втягуються одночасно кілька органів. Самостійно батькам, без допомоги фахівця, визначити у дитини лептоспіроз неможливо, а ігнорування симптомів може бути вкрай небезпечним. У разі виявлення в дитини перерахованих вище ознак необхідно якомога швидше проконсультуватися з лікарем.