Категорія новин
Нездоровий раціон є головним фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань (ССЗ ) та причиною кожної п’ятої смерті у світі. Продукти з високим вмістом солі та цукру, трансжири, недостатнє вживання овочів і фруктів та, як наслідок, зайва вага усе це призводить до розвитку ССЗ: артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інфаркту та інсульту.
Всесвітня організація охорони здоров’я надає рекомендацій, як налагодити своє харчування:
Вживайте 400 г (або 4-5 порцій) овочів та фруктів щодня. 1 порція- це 1 фрукт чи овоч середнього розміру.
Не досолюйте їжу- у вашому щоденному раціоні має бути не більше 1 ч. л. солі. Уникай вживання прихованої солі - зазвичай вона міститься у складі ковбас, соусів, консервів.
Ваша добова доза доданого цукру: до 10 ч. л. (доданий цукор міститься у цукерках, шоколаді, випічці, меді, солодких напоях тощо, тож краще замінити їх на фрукти та ягоди ).
Їжте більше клітковини - це корисні цільнозернові каші, бобові та горіхи. Такі продукти знижують рівень холестерину в крові.
Вживайте менше трансжирів - магазинної випічки, фастфуду та смажених страв. Натомість обирайте морську рибу, рослинні олії, горіхи, насіння - це унікальні джерела омега-3 жирних кислот, які корисно впливають на стан серцево-судинної системи.
Стежте за кількістю порцій, аби не переїдати.
Збалансоване харчування сприяє підтримці здорової ваги та допомагає налагодити роботу серця. А ще - це чудовий антистрес, адже правильно підібрані поживні речовини можуть позитивно вплинути на вашу психічну стійкість та емоційний стан.