Категорія новин
Віктор Ляшко: ❝Люди, які переживають депресію, мають на 42% більш високий ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Люди з розладами сну мають більш високий ризик розвитку діабету 2-го типу, ожиріння та інших метаболічних захворювань. Люди з генералізованим тривожним розладом мають підвищений рівень кортизолу, що може призвести до зниження імунітету та збільшення ризику захворювання на інфекційні хвороби.
Це приклади того, як ментальне здоров'я пов'язане з фізичним. Ілюстрація їх неподільності. Водночас, важливо розуміти, що ментальне здоров’я – це не тільки сфера охорони здоров’я. Ця компонента присутня у різних сферах – освітній, соціальній, культурній, секторі безпеки й оборони тощо❞.
Про інтеграцію різних аспектів в єдину систему та подальші спільні кроки говорили сьогодні на форумі «Рух до системи та послуг із психічного здоров’я майбутнього: досвід України з розбудови спроможностей, відновлення та удосконалення» завдяки ініціативі World Health Organization Ukraine та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA.
Безперечно, саме сфера охорони здоров’я має стати надійним тилом надання спеціалізованих послуг і ефективною точкою першого контакту для людини, яка приходить із своїми проблемами, наприклад, до сімейного лікаря. Саме тому в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативи першої леді Олени Зеленської ми розпочали масштабування навчання за програмою mhGAP для медичних фахівців. Серед них багато сімейних лікарів. Тепер вони можуть надавати базову психологічну допомогу пацієнтам. Наразі вже понад 45 тисяч фахівців пройшли навчання. Понад 700 медзакладів «первинки» надають послуги з психологічної допомоги. За 8 місяців цього року ними вже скористалися близько 52 тисячі пацієнтів.
Працюємо!
Додаткові картинки новин