Категорія новин
🤔Що таке поліомієліт❓️
👩🏻‍🏫Це високоінфекційне захворювання, яке спричиняє поліовірус. У близько 0,5% випадків поліовірус переміщується з кишківника і вражає центральну нервову систему, що призводить до розвитку в’ялого паралічу, часто невиліковного.
🤔Як передається поліомієліт❓️
☝🏻Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, заражені їжу та воду.
👉🏻Найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п’яти років.
🤔Якими є симптоми поліомієліту🤰🏻
💁🏻‍♂️Інкубаційний період після зараження людини поліовірусом триває від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт.
🔹️У 70% випадків захворювання має безсимптомний перебіг. Але його носій становить небезпеку для інших людей зі слабшим імунітетом.
🔹️У 25% випадків поліо має симптоми, що нагадують грип (гарячка, головний біль, нудота, біль у животі).
🔹️Поліовірус спричиняє рухові розлади: біль в уражених м’язах, повний параліч, що може розвинутися за кілька годин.
🤔Які ускладнення може зумовити поліомієліт❓️
☝🏻❗️☝🏻Невиліковний параліч є одним з найважчих ускладнень. Він може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя.
👉🏻Ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті. У разі одужанні після поліомієліту функції вражених недугою нервів і м’язів не відновлюються.
❗️☝🏻❗️Тому вкрай важливо пам’ятати про захист від поліомієліту❗️
👉🏻Ліків проти поліо не існує.
☝🏻💉❗️Єдиним ефективним захистом від хвороби є вакцинація❗️
🇺🇦🗓В Україні вакцинація проти поліомієліту є в переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у комунальних закладах безоплатно відповідно до Календаря щеплень за таким розкладом:
📌у 2 місяці — 1 доза;
📌у 4 місяці — 2 доза;
📌у 6 місяців — 3 доза;
📌у 18 місяців — 4 доза;
📌у 6 років — 5 доза;
📌у 14 років — 6 доза.
💉Вакцини, що застосовують державні й приватні клініки, зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні.
🤔Що робити, якщо дитина пропустила чи не робила щеплення взагалі❓️
☝🏻Неодмінно надолужити❗️🤷🏼 Якщо графік порушено, вакцинуватися можна проти будь-якої інфекції у будь-якому порядку. ☝🏻Головне — стежити за дотриманням інтервалів введення доз, щоб досягти максимальної ефективності. 👉🏻Оновлений графік щеплень можна скласти із сімейним лікарем.
❗️Пам’ятайте❗️
☝🏻💉☝🏻Вакцинація не потребує підготовки чи змін у способі життя. 👉🏻Якщо у вашої дитини є хронічні захворювання — це не протипоказання до щеплення❗️💁🏻‍♂️ Навпаки: діти з хронічними недугами більш уразливі, тому потребують захисту передусім.
Поліомієліт (гострий в’ялий параліч)!