Категорія новин
Поліомієліт – дуже заразне та небезпечне інфекційне захворювання. Вірус поліо інфікує воду та їжу, передається від людини до людини, як правило, через брудні руки до рота, після чого розмножується у кишківнику. Поліовірус також може залишатися на іграшках та побутових речах, яких торкалися інфіковані люди.
Показовою є статистика щодо поліомієліту:
• В 1 з 4 випадків інфікування поліо людина впродовж кількох днів має грипоподібні симптоми: лихоманку, втому, нудоту, біль у горлі та животі, головний біль, слабкість у м’язах.
• У меншої частини (1–5 із 1000 хворих на поліомієліт) будуть розвиватися інші, більш серйозні симптоми, спричинені ураженням спинного мозку: відчуття поколювання в ногах; параліч або слабкість в кінцівках.
• 1 людина з 200 інфікованих вірусом поліомієліту залишається паралізованою на все життя.
• 5–10 % з тих, у кого виник параліч, помирають, коли вірус паралізує дихальні м’язи.
Інші інфіковані можуть не мати симптомів узагалі, але все одно здатні передавати хворобу.
Поліомієліт вражає переважно дітей віком до 6 років, проте він загрожує дітям будь-якого віку, якщо вони не були повністю вакциновані.
Ліків від поліомієліту не існує. Єдиний спосіб запобігти захворюванню – щепитисяя. Відповідно до Національного календаря, щеплення від поліомієліту проводять:
• 1 доза — у 2 місяці від народження;
• 2 доза — 4 місяці;
• 3 доза — 6 місяців;
• 4 доза — 18 місяців;
• 5 доза — 6 років;
• 6 доза — 14 років.
Ці шість доз вакцини формують імунітет до поліомієліту до кінця життя.
Закликаємо батьків перевірити вакцинальний статус своїх дітей і вчасно щепити їх від поліомієліту відповідно до Національного календаря. Якщо дитина з якихось причин пропустила щеплення, важливо якнайшвидше надолужити їх!
Адже хвороба не дивиться на статус чи добробут людини.
Американський політик Франклін Делано Рузвельт тяжко захворів поліомієлітом у 1921. Проте оптимізм, високі амбіції та працьовитість допомогли політику досягти поставленої мети навіть попри інвалідність: у 1928 році він став губернатором штату Нью-Йорк, а у 1933 - президентом США. Він став єдиною за всю історію США людиною, що обіймала цей пост тричі. Франклін Делано Рузвельт помер у 1945 році, не доживши всього декілька років до винаходу вакцини від поліомієліту - страшного захворювання з яким політик намагався боротися все своє життя.
Жертвами #поліо ставали й видатні українці.
Мабуть, нема того, хто хоч раз в житті не милувався незвичайними та вражаючими уяву картинами відомої української художниці Марії Приймаченко.
Проте не всі знають, що у семирічному віці Марійка захворіла на поліомієліт. Протягом всього життя художниця страждала на страшні болі, проходила через численні операції та пересувалась на милицях, за що отримала від односельчан образливе прізвисько "Марійка крива".
Малювати вона почала у 8 років. Сьогодні картини Марії Приймаченко оцінюють в десятки тисяч доларів, хоча все життя художниця прожила у скруті, страждаючи від наслідків жахливої хвороби, лікування від якої, на жаль, не існує.
Наша інфографіка проілюстрована історичними фото - таким було життя до винайдення вакцини від #поліо.
#Вакцинаціядіє #це_треба_знати #щеплення #вакцинація #інфекції #імунокерованіінфекції #vaccoalition #trvaccine #рутиннавакцинація #плановавакцинація #вакцинаціядітей #поліомієліт #поліо #вакцинаціядітей #vaccinated #поліо #імунізація #імунопрофілактика #промоція_здорового_способу_життя #здоровийспосібжиття
Ми бажаємо Вам і Вашим дітям здоров’я!