Категорія новин
Перехід на літній і зимовий час впливає на організм людини, але цей влив не є критичним і залежить від стану здоров'я кожного.
Кожний перехід (на літній та зимовий час) - це певний стрес для людини, тому, безумовно, вплив є, але який він - це залежить від стану здоров'я людини. У когось болить голова, знижується працездатність, але десь за тиждень або декаду усе це минає, організм пристосовується.
Найсильніше зміна часу відчувається у перші дні після переведення стрілок годинника у той чи інший бік, оскільки людина є біологічною істотою, і живе за певними біологічними ритмами, пов'язаними і зі зміною світлого і темного часу доби, рухом планет тощо. Передусім зміна часу впливає на нервову та ендокринну системи, а через них і на весь організм.
Перехід на інший час є стресом, а стрес - це активація симпатичної нервової системи, яка посилює роботу серця, воно починає працювати більш напружено, тиск може при цьому підвищуватися, можуть бути також інші симптоми. Але здебільшого люди за тиждень - два пристосовуються до нового режиму.
Як повідомлялося, у ніч з суботи, 28 жовтня, на неділю, 29 жовтня, шляхом переведення стрілок годинників на годину назад Україна перейде на зимовий час.