Категорія новин
У здорової людини період адаптації після переведення стрілок годинника триває протягом декількох днів. Людям, які страждають хворобами серцево-судинної, нервової системи потрібно уважно поставитися до свого здоров'я і заздалегідь провести профілактику.
Існує кілька простих правил, завдяки яким перехід на зимовий час пройде легко і не погіршить самопочуття. Отож:
Дотримання режиму дня. За тиждень до переведення годинників потрібно почати лягати спати на 15 хвилин пізніше звичайного часу, поступово зрушуючи фізіологічний ритм сну. Але не пізніше 23:00. Загальна тривалість нічного відпочинку повинна становити 7-9 годин.
Контроль освітлення в кімнаті. Засипати потрібно в повній темряві або користуватися маскою на очі. За годину перед відходом до сну необхідно зробити приглушене світло в кімнаті, а відразу після пробудження вранці - відкрити штори.
Дотримання режиму харчування. Не варто вживати ввечері важку і жирну їжу, алкоголь, каву та інші тонізуючі напої.
Вживання вітамінів. Восени імунітет ослаблений, тому варто включити в свій раціон більше овочів і фруктів, вітамінні комплекси (за рекомендацією лікаря).
Прогулянки на свіжому повітрі. У сонячний день рекомендовано гуляти на вулиці хоча б 15 хвилин на день для поповнення запасів вітаміну D. Також корисними будуть прогулянки перед сном.
Фізична активність. Важкі навантаження краще виключити за два тижні до і після переходу на зимовий час, а от легка пробіжка, швидка ходьба, плавання, ранкова зарядка, йога нададуть тільки сприятливий вплив на здоров'я.
Розслаблюючі процедури. Тепла ванна, масаж або медитація ввечері знімають напругу, втому, допомагають швидко заснути і прокинутися на наступний день із зарядом бадьорості.