Категорія новин
Шоколад – найвідоміший антидепресант
Як часто нам доводиться робити складний вибір між стрункою талією і гарним настроєм, отриманим від плитки шоколаду. Шоколад допомагає зосередитися, покращує настрій, розумову діяльність і навіть сексуальність. І усе це завдяки тому, що в ньому міститься фенілетиламін – подібний гормону щастя. Ця речовина виробляється в нашому мозку і відповідає за почуття радості, гарного настрою.
Риба
Жирні сорти морської риби, такі як скумбрія, лосось, сьомга, тріска, багаті на поліненасичені жирні кислоти, вітаміни групи В. Саме ці речовини необхідні для нормальної роботи нервової системи. До того ж у рибі міститься амінокислота триптофан, без якої неможливе вироблення серотоніну. Триптофан не руйнується при термічній обробці риби, він зберігається навіть в стравах, які пройшли кулінарну обробку.
Овочі та фрукти яскравих кольорів
З усіх овочів та фруктів для гарного настрою найбільш корисні ті, які помітно виділяються своїм яскравим кольором, – цитрусові, хурма, морква, солодкий перець, буряк. І справа зовсім не в тому, що ці овочі і фрукти “тішать око”, а у біофлавоноїдах, що містяться в них. Ці речовини зміцнюють стінки капілярів, покращують кровообіг в головному мозку, тим самим стимулюють його роботу.
Банани
Окремо треба зупинитися на антидепресивному ефекті бананів. Банани, так само як і морська риба, багаті амінокислотою триптофаном, яка в організмі людини перетвориться на серотонін. При їх регулярному вживанні покращується настрій, людина почуває себе щасливою. Також у бананах містяться вітаміни групи В (В1, В2, В6) і багато калію.
Горіхи
Горіхи – ще одне джерело поліненасичених жирних кислот, вітамінів групи В, Е, калію, магнію, кальцію. Горіхи дуже калорійні, тому щодня досить і декількох горіхів для поліпшення настрою, а заразом і для насичення організму корисними речовинами.
Сир
Твердий сир містить вітаміни групи В, поліненасичені жирні кислоти, незамінну амінокислоту триптофан і невелику кількість фенілетиламіну. Усі ці речовини потрібні для гарного настрою і повноцінної роботи мозку.
Морська капуста
Морська капуста – ще одна криниця поліненасичених жирних кислот, мікроелементів (особливо йоду) і вітамінів. Для того, щоб отримати максимум користі від неї, необхідно споживати тільки свіжу або суху морську капусту. Маринована і консервована морська капуста втрачає практично усі корисні речовини.
Усі ці продукти необхідно регулярно вживати для гарного настрою, а також, щоб забезпечити організм корисними речовинами. Під час загострення осінньої депресії не варто піддавати ваш організм додатковому стресу – новомодні дієти, праця до глибокої ночі можуть тільки сприяти посилюванню вашого стану.
Тому дотримуйтеся здорового способу життя – 8-годинний сон, повноцінне регулярне харчування з максимальним вмістом фруктів і овочів, робота виключно в робочий час.